Sezóna 2011/2012

26. kolo: SK Stehelčeves - SK Kačice
16.6. 2012

Dlouho jsem přemýšlel, co napsat úvodem před posledním zápasem sezóny, který měl být, jak jsme všichni věřili, derniérou ve IV. třídě.  Jako obvykle mě nic duchaplného nenapadlo, takže jeden pamětnický příběh z doby kdy míče ještě měli šněrování. Někdy před čtvrtstoletím jsme jeli na poslední mač sezóny do Kačice, která v případě vítězství postoupovala do III.třídy. A představte si, překvapení se nekonalo a Kačice zvítězili 5:1. Bude se historie opakovat tentokrát v obráceném gardu?

Současné Kačice, to jsou bratři Hellerové, především fenomenální střelec Jan. Oba jsou však zraněni, čímž se nám situace hodně zjednodušila a utkání bylo od samého počátku jednostrannou záležitostí a vlastně čekáním na první branku, která by zlomila odpor hostů. Branka přišla ve 20.min. a posléze i dvě další, takže o utkání bylo rozhodnuto po půlhodině hry. Komplikaci nepřinesl ani pokutový kop po náhodném protiútoku hostů, který exekutor přestřelil.

Druhý poločas byl už jen oboustranným čekáním na konec. Naši přidali ještě čtvrtý gól a v úmorném vedru pan rozhodčí po dohodě utkání ukončil o něco dříve.

Takže jsme to dokázali. Návrat zpět bývá mnohem těžší a nestává se často, že by se sestoupivší mužstvo navrátilo ihned zpět. Věřím, že ve III.třídě budeme hrát důstojnou roli, protože příště už by se to nemuselo povést.

25. kolo: SK Vinařice "B" - SK Stehelčeves
10.6. 2012

Předposledním dějstvím letošního ročníku bylo utkání ve Vinařicích. Ač favorité, nikdo z nás nečekal procházku růžovým sadem, naopak. Ve Vinařicích se nám nikdy nedařilo, domácí patří k jarním překvapením a navíc se chystali překazit nám naše postupové cíle. Prý nás nemají rádi.

Úvod utkání byl vyrovnaný, naši kombinačně lepší, domácí tlačilo to, že hráli z kopce, což při velkém převýšení vinařického hřiště je hodně znatelné. První velkou šanci měli v 19.min domácí. Po odraženém TK následovalo několik nebezpečných střel, stále se nám nedařilo dostat míč do bezpečí, až střelu k tyči vyškrábl Táborský na roh. Naši kontrovali o 2.min později. TK M.Kořínka se odrazil k Šubínovi, ten v čisté šanci trefil brankáře a z následného rohu lízl centr hlavou vedle tyče. Postupně jsme přebírali iniciativu a ve 27.min Stehlík chvilku čaroval na půlce a pak kolmicí hledal Kellera na vápně. Ten takticky přepustil míč Šubínovi (nebo na něj nedosáhl?) a při jeho uvolnění kličkou domácí stoper fauloval. Penaltu s jistotou Poláček proměnil – 0:1. Po gólu jsme zbytečně přenechali hru domácím a málem se nám to nevyplatilo ve 31.min Rohový kop skončil z boku na tyči a ve 35.min nás po TK z hranice velkého vápna zachránilo od pohromy břevno. Domácí hráli mnohem jednodušeji než my, nakopávali míče dopředu na rychlé útočníky, především ten na straně M.Kořínka byl hodně nebezpečný. Michal však hrál celý zápas výborně a prakticky ho k ničemu nepustil. Za to na našich hráčích byla znát velká nervozita a hra byla hodně křečovitá.

V podobném duchu začal i druhý poločas a hned ve 47.min domácí po zásluze vyrovnali. Dlouhý nákop na křídlo a rychlý protiútok přes Havláta. Těžkou střelu z boku vyrazil Táborský pouze před sebe a dobíhající hráč střílel přes ležícího brankáře – 1:1. A vinařickým po vyrovnávací brance jakoby narostla křídla, několikrát nás vystrašili nebezpečnou střelou. Našim se nedařilo vůbec nic. Ve vydatném dešti vázla kombinace, nepřesné nákopy mnohdy hodně zbrklé v pohodě sbírali obránci a tak v 65.min trenér zareagoval vystřídáním Havláta  Řezáčem. V přerušené hře se do slovního konfliktu s rozhodčím dostal jeden z vinařských a protože to nebylo poprvé, jeho kretén byl odměněn červenou kartou. Domácí si naprosto zbytečně zkomplikovali situaci, protože při troše disciplíny by nás měli na lopatě. Početní výhodu jsme využili k tlaku, nedostali jsme se však do jediné šance. Těch několik střel, které jsme z tlaku vytvořili byly pramálo nebezpečné. Světlejší výjimkou byl pouze rychlý protiútok dvou na jednoho v 80.min. Šubín přihrával na Petra D. před brankáře, tomu míč na poslední chvíli ukopl navrátivší se obránce. A když už to vypadalo, že se zápas chýlí do remízového konce, začervenalo se v 84.min. podruhé. Ostrý faul ze zadu na Stehlíka na půlce hřiště po právu odměnil rozhodčí druhou žlutou kartou. V té době jsme již hráli hodně na risk, útok posílil i stoper PavelD. a tento tah nakonec slavil úspěch. Byl to právě Pavel, jehož tečovaná střela z velkého vápna nakonec přeci jenom skončila za zády brankáře. Domácí pomezní to sice zkusil a reklamoval ofsajd, ale tuto lest mu pan rozhodčí Prodl prokouknul. Rozezlení a frustrovaní domácí se ještě vrhli do zoufalého útočení, stačili ještě inzultovat pomezního (tedy jako mě), nelíbil se jim mnou odmávaný aut v jejich neprospěch a vinařický kapitán, jako správný zástupce svých barev se mi pomstil prudkým strčením rukama do prsou, které moje slábnoucí tělesná schránka nevydržela a skončila na rozmoklém trávníku. Po domluvě s hlavním rozhodčím se tato příhoda neřešila a rozhodčí odpískal konec.

Těžké utkání se šťastným koncem, ale štěstí přeje připraveným. Kolik chybí k postupu? Porazit doma Kačice. Je to hodně, nebo málo? Uvidíme za týden.

Táborský – Pavel Donoval – M. Kořínek, Stehlík, Poláček – Rejdík, Šubín, Keller, Havlát – Tuček, Petr Donoval          

Střídání: 65.min. Řezáč za Havláta

24. kolo: SK Stehelčeves - Sokol Hrdlív "B"
2.6. 2012

Po vítězství v Lidicích nám k vysněnému postupu chybí již jen tři krůčky. Bývá to však tak, že ty mohou být nejtěžší. První překážkou byla hrdlívská rezerva, která nás na podzim posílena áčkaři dost potrápila. Při jejich souběhu však neměl být tento krůček nepřekonatelný.

Hosté přijeli pouze v deseti se značně slátanou sestavou a celé utkání se hrálo v poklidném tempu na jednu branku. Naši od začátku sázeli jednu branku za druhou a bez nejmenší komplikace až na malé extempore při brance hostů.Takže již jenom výčet branek:

2.min. – První velkou šanci po Šubinově centru Keller ještě nevyužil, Poláčkův již dorazil podél brankáře do sítě – 1:0

5.min. – TK Poláčka doprostřed branky zapadla pod břevno špatně postaveného brankáře – 2:0

12.min. - Kolmice vzduchem na Tučka, ten placírkou přistrčil na Kellera před prázdnou branku a dorážka rovněž ze vzduchu – 3:0

20.min. – Zbytečná malá domů Pavla D., Táborský si počkal na dobíhajícího útočníka a chtěl ho obalamutit kličkou. A byla z toho blamáž – 1:3

22.min. – Přihrávka do vápna na Kellera, ten z otočky našel Petra D. a jeho skákavou šmudlu ještě dorazil do prázdné branky. Po svém hattricku se přesunul na místo stopera – 4:1

23.min. - Petr D. sám na brankáře po přihrávce Stehlíka – 5:1

27.min. - Další kolmice na Tučka, naražení se Šubínem a do prázdné branky -  6:1

33.min. - Oba útočníci nespurtovali celou obranu a postupovali sami na brankáře. PetrD na Šubína – 7:1

43.min. – Šubín překvapil ve vápně svého strážce zpětnou přihrávkou a po pádu přes nohy první penalta. Poláček ne zrovna přesvědčivě, ale přece – 8.1

54.min. – Druhá penalta po faulu na Šubína, Poláček opět nepřesvědčivě, brankář si i sáhl  na míč, přesto – 9:1

60.min. – Po několika pokusech centrů z křídla se ujal ten PetraD na Šubína. Střelec zachoval klid a podél brankáře – 10:1

68.min. – Tučkova kolmice na Šubína, nekompromisní bomba do šibenice – 11:1

81.min. – čtvrtý gól Šubína a čistý hattrick - po nastřeleném břevnu vracel do branky  - 12:1

Velice velmi snadné vítězství. Příští týden ve Vinařicích to tak snadné nebude. Ale při současné formě, pokud hráči vydají ze sebe vše jako v Lidicích, by ani tato překážka neměla být nepřekonatelná.

Táborský – Pavel Donoval – Poláček, Řezáč, M. Kořínek – Rejdík, Keller, Stehlík, Tuček – Petr Donoval, Šubín

Střídání: 45.min. Dlouhý a Krejcar za Táborského a Pavla D.

23. kolo: Sokol Lidice "B" - SK Stehelčeves
27.5. 2012

Nepamatuji si (a že už pamatuji hodně), utkání, ve kterém by šlo stehelčevskému fotbalu o tolik. Byly důležité utkání, v nich jsme však mohli jen získat. Nyní šlo o to, že v případě neúspěchu bychom ztratili naději na postup a tím bychom nahnali vodu na mlýn všem kritikům, kterým jsme udělali radost naším loňským neúspěchem. V kabině před utkáním panovala až neskutečně poklidná atmosféra a připadalo mě, že hráči ani moc v úspěch nevěří. Lidice rozhodně byli favority, jejich výkony v poslední době byly suverénnější než naše. Nedávná výhra 6:0 v Dubí, kterou se vyhoupli do čela hovoří za vše.

Velké dilema měl před utkáním trenér. Dlouho zvažoval, zda zařadí na místo stopera Kellera a PavlaD. přesune do středu zálohy, či vsadí na jistotu. Nakonec se rozhodl pro druhou variantu a úvod utkání mu dal zapravdu. Lidice začali velmi sebevědomě, leč narazili na dobře zorganizovanou obranu a naopak hned náš první protiútok změnil skóre. Dlouhý nákop do  obrany odvraceli domácí před dotírajícím PetremD. pouze k Havlátovi a jeho přesný centr za obranu dorážel PetrD. za záda překvapeného brankáře – 0:1. Také druhý náš výpad po centru Stehlíka na Tučka hodně domácí vyděsil. Protiútok dva na jednoho však Šubín nedotáhl do úspěšného konce. A pak přišla minuta třináctá. Naší velkou radost z druhé branky - Tučkovu přihrávku doklepl pod vybíhajícího brankáře T. Kořínek, vystřídal obrovský pocit zmaru. Při střetu  s brankářem si Tóma zlomil nohu. Neumím popsat naše pocity, ale v očích nejednoho hráče se objevily slzy. Nejnešťastnější byl určitě lidický brankář, který se nechal vystřídat a na tento okamžik asi dlouho nezapomene. Ale to asi nikdo z nás. Bohužel, i toto je fotbal… Po dvacetiminutové prodlevě se na místo předstopera stáhl Stehlík a hodně zaraženi naši hráči se dostali pod velký tlak. Ovšem brankové příležitosti jsme si vytvářeli my  z protiútoků díky rychlosti našich křídel a naopak pomalejším zadákům soupeře. Názorně to předvedl ve 28.min. Šubín, který utekl svému strážci a z brejku trefil vybíhajícího brankáře do hlavy. Škoda, že si nevšiml volného PetraD., ten by dával do prázdné branky. Brankáře trefil také hlavičkující Stehlík po TK Poláčka o minutu později. Domácí na svou první brankovou příležitost čekali až do 31.min. Rychlou kombinací přehráli naší obranu i brankáře, polovysokou střelu vykopl M.Kořínek z brankové čáry. Z brankové čáry odvracel za špatně vyběhnuvšího Táborského také Poláček po rohu o 5.min. později. To nás již domácí zatlačili před naší branku a až do konce poločasu zvyšovali tlak, kterému jsme odolávali se štěstím a také vynikajícímu zákroku Táborského v poslední minutě poločasu.

Úvod druhého poločasu hodně zmrazil domácí příznivce. Typická naše akce – Poláčkův TK téměř z půlky do vápna - hlavičkující Stehlík dokonale nahradil Tómu – 0:3. Mohlo se zdát, že o osudu utkání je rozhodnuto, domácí však bojovali dál a ve 49.min. snížili. Špatně odkopnutý míč na půlce získal lidický útočník a prokličkoval rozhozenou obranou až do zakončení – 1:3. A hodně zle bylo o další 3.min. později. Kolmý pas si útočník prohodil mezi obránci do vápna, Táborský se nechal ošálit pohybem a předčasně vyběhl mimo směr útoku – 2:3. V tuto chvíli náš kurz hodně klesnul a přiznám se, že jsem  téměř přestal věřit v úspěch. Ale i naši borci prokázali, že bojovnost jim není cizí a na hřišti probíhalo neuvěřitelné drama. I přes velký a stupňující se tlak Lidic jsme občas nebezpečně zaútočili, slibný byl průnik Kellera v 57.min. Minuty se vlekly hodně pomalu. Tahali jsme čas jak jen to šlo i za cenu odkopů co nejdál od branky. V 70.min. se zase vyznamenal Táborský proti střele z bezprostřední blízkosti a hodně duchapřítomný byl v 81.min. Všiml si na půlce připraveného PetraD. A dlouhým výkopem ho vyslal do brejku. Pomalejšímu stoperu nezbylo nic jiného, než zatáhnout za záchrannou brzdu. Po právu odešel předčasně do sprch a nevím, jestli viděl skvěle kopnutý TK Poláčka – 2:4. Ale ani tentokrát ještě nebylo hotovo. V 85.min. předvedl i na druhé straně své střelecké umění Nachtigal a TK zakroutil k tyči – 3:4. Domácí i  deseti zoufale útočili. Zbytek utkání jsme však již mnohdy i se štěstím ubránili a vítězstvím jsme se opět vyhoupli do čela tabulky.

Hektické a dramatické utkání s pro nás skvělým koncem mělo jenom jednu vadu. Asi všichni z nás by vítězství vyměnili za zdraví Tómy. Kluci ale nechali na hřišti vše, co bylo v jejich silách i za něj a za to jim děkuji. A Tómovi přeju z celého srdce rychlé uzdravení.

Táborský – Pavel Donoval. – M. Kořínek, T. Kořínek, Poláček – Havlát, Tuček, Stehlík, Rejdík – Šubín, Petr Donoval

Střídání: 13.min. Keller za T. Kořínka

22. kolo: Sokol Bratronice - SK Stehelčeves
19.5. 2012

Asi největší naší podzimní ostudou, snad kromě výpadku v Kačici byla domácí remíza s Bratronicemi. Podobný scénář jsme si nastupujíce v nejsilnější možné sestavě však nepřipouštěli. Trochu zklamáním pro mě bylo neúčast náhradníků, kteří asi dali přednost hokejovému derby s bratry v televizi.

Utkání jsme začali vlažně jakoby rozpačitě se spoustou drobných chybek v obraně a s nepřesnými přihrávkami. Bezzubí domácí toho však využili jen k několika velice nepřesným střelám z uctivé vzdálenosti. Brzy jsme se však srovnali a hned první vážnější akce (11.min.) skončila brankou. Po chybě ve středu hřiště se zmocnil míče T. Kořínek a dlouhým pasem za obranu našel Šubína. Ten sám proti brankáři nezaváhal – 0:1. Gól přinesl potřebné uklidnění a pohodu na naše kopačky. Bratronice soustředěně bránili a podobně jako ve zmiňovaném podzimním utkání čekali na svou šanci. Veškeré jejich naděje jim vzala 26.min. Rychlík Petr D. zatáhl po křídle a z jeho přihrávky skóroval T.Kořínek prudkou přízemní střelou z 25m k tyči – 0:2. Ve 30.min. Petr opět uprchnul všem a křížným centrem přenesl na Šubína, pro nějž již nebyl problém dorazit u vzdálenější tyče do prázdné branky– 0:3. Ve  37.min. si aktéři třetí branky vyměnili role. Šubín vybojoval míč při nedůsledné domácí rozehrávce, zatáhl k brankové čáře a zpětnou přihrávkou posadil míč na Petrovu hlavu – 0:4.

Do druhého poločasu nastoupil ke své premiéře v brance v mistrovském zápase  Dlouhý a nezklamal. Domácí ho sice neprověřili dostatečně, protože celý druhý poločas, značně otráveni, jenom bránili, několik střel z dálky v pohodě zlikvidoval a jednu situaci řešil nekompromisním výběhem a odkopem z hranice velkého vápna. A protože ani naši se nikam nehnali, vypadalo to místy, že si jen tak potrénujeme. Množství přesných přihrávek mezi obránci, občasný rychlý protiútok, odhadem 75% držení míče. To byl obrázek druhé půle. Nejhezčí akci zápasu předvedli naši po průniku M.Kořínka. Přihrávkou vyslal Stehlíka do šance, ten akci ještě vyšperkoval obloučkem přes brankáře na dobíhajícího PetraD, který skluzem těsně minul tyč domácí branky. Pohledná také byla akce Hořáka hned při prvním kontaktu s míčem po jeho vystřídání. Jeho přihrávka na Šubína měla oči. Šubín však nechtěl platit šáňo za hattrick a tak radši bombou trefil břevno. Jenže hattricku neušel. Jeho gólu předcházela Tučkova šance, z úhlu v těžké pozici získal alespoň roh. Ten sice domácí odvrátili, ale z následného centru s asistencí brankáře hlavou uzavřel skóre – 0:5. V 66.min. byl nucen odstoupit ze hry zraněný Stehlík, kterého nahradil trenér Skořepa a přestože ještě utkání dohrával se zraněním PetrD., obraz hry se nezměnil.

Štěstím bylo, že utkání sledovala jen hrstka nejvěrnějších diváků, utkání bylo díky vystrašenosti domácích celkem nezáživné a bez náboje. Co nás rozhodně může těšit a před rozhodujícím utkání v Lidicích povzbudit, je nalezený klid v koncovce, což byl v dosavadním průběhu soutěže náš největší soupeř. Takže příští kolo v Lidicích….

 

Táborský – Keller – M. Kořínek, T. Kořínek, Poláček – Tuček, Stehlík, Rejdík – Šubín, Pavel Donoval – Petr Donoval

Střídání: 46.min. Dlouhý za Táborského

             51.min. Hořák za Pavla D.

             66.min. Skořepa za Stehlíka

21. kolo: SK Stehelčeves - SK Třebichovice
12.5. 2012

Třebichovice nás v podzimní části hodně potrápily, i přes velký tlak a množství šancí jsme se dlouho nemohli střelecky prosadit a teprve v závěru utkání jsme zlomili odpor posledního týmu tabulky. Aby se podobné drama nekonalo, nastoupili jsme v nejsilnější možné sestavě a utkání začali předpokládaným tlakem, který vyústil v několik menších šancí – málo rasantní bodýlko Pavla D. z velkého vápna, či střela Šubína z úhlu po pěkné přihrávce za obranu. Již brzy jsme se zásluhou bratří Donovalů dostali do dvoubrankového vedení (ve 12. min. Petr z půlky vyslal Pavla a jeho střela pod břevno byla tentokrát dostatečně rasantní, vzápětí Petr opakovanou střelou od tyče) a o utkání bylo prakticky rozhodnuto. Pěknou akci předvedl Petr také ve spolupráci s Havlátem. Ten ho našel dlouhým křížným centrem ke vzdálenější tyči, Petr obloučkem přehodil brankáře a dobíhající Havlát rybičkou minul branku. A opět Petr na 3:0 – Na nakopnutý míč do vápna vyskakoval brankář, kterého (snad svým zjevem?) vyděsil dorážející Tuček natolik, že mu míč propadl mezi rukama a dorážka do prázdné branky již nebyla problémem. Kuriózní situace nastala ve 42. min. Střela Pavla D. rozvlnila ochrannou síť za brankou a dezorientovaný rozhodčí pan Galgonek již zapisoval čtvrtý gól do svého notýsku. Rozmluvili jsme mu to.

Druhou půli jsme začali experimentálním prohozením vzpouzejícího se Michala K. na místo stopera s Kellerem. Hned na začátku mohl Šubín naše vedení ještě navýšit, ale jeho střela z úhlu trefila vybíhajícího brankáře. Lepší varianta by byla přihrávka na neobsazeného Petra D., ten by dával do prázdné. Za trest byl Martin stažen do zálohy. Trochu jsme si zkomplikovali situaci v 53. min. Kellerovi utekl rychlonohý útočník hostů, zahnal se sice téměř k rohovému praporku ale jeho nepovedený centr se kutálel po brankové čáře a překvapený Táborský si ho srazil do branky. Dramatu zabránil skvělým zákrokem při TK hostů o minutu později. Následná půlhodina utkání byla přehlídkou našich zmařených šancí. A zde je výčet největších: 68. min. – Hořák unikl po straně, protože již byl z úhlu, místo střely správně zvolil přihrávku. Na výběr měl tři nabíhající hráče, přihrávku však totálně pokazil. 78. min. - Petr D. přespurtoval pomalejšího obránce a spolu s Hořákem šli sami na brankáře. Petr však škobrtnul o vlastní nohu a trefil brankáře. 79. min. T. Kořínek sám proti brankáři opět střela do brankáře. 80. min. – Pavel D. ve stejné pozici jako před okamžikem Tóma – dvě střely do brankáře. To již někteří diváci nemohli rozdýchat a s náběhem na infarkt houfně opouštěli hřiště. A udělali chybu, protože tím přišli o tři branky v síti hostů. V 82. min. si zpracoval dlouhý výkop Táborského Pavel D. a opět ve dvojici spolu s bratrem postupovali sami na nejfrekventovanějšího hráče hostů. Pavlova přihrávka byla přesná a Petr zakončoval do prázdné branky – 4:1. V 84. min. to zabalil Hořák, počkal si na Pavla D. a ten střelou podél brankáře zvýšil na 5:1. Skóre uzavřel v 87. min. svým čtvrtým gólem a opět do prázdné branky Petr D. Dnes nejlepší záložník Havlát zatáhl po lajně a centrem našel Tučka na druhé straně branky. Jeho střela opět do brankáře se odrazila ke střelci kola a bylo dokonáno.

Výrazná výhra nás sice může těšit, ovšem množství až neskutečných šancí, které jsme schopni zahodit je k neuvěření. Slova hostů po utkání: "Takový kolotoč jsme již dlouho nezažili". Vzhledem k dalšímu klopýtnutí Dubí, jsme zůstali ve hře o postup již jen s lidickou rezervou.

Sestava: Táborský – Keller – M. Kořínek, T. Kořínek, Poláček – Tuček, Stehlík, Havlát – Petr Donoval, Pavel Donoval, Šubín

Střídání: 46. min. Hořák za Stehlíka

             84. min. Krejcar za Pavla D.

             87. min. Zelenický za Poláčka

20. kolo: Sokol Braškov "B" - SK Stehelčeves
5.5. 2012

Po možná trochu šťastném vítězství v minulém kole nás čekal další hodně nepříjemný soupeř Braškovská rezerva, která především doma, posílena áčkaři (tentokrát se v sestavě objevila i okresní hvězda Nachtigal) je hodně silná a o body obrala oba naše největší rivaly.

Jenže naši s drobnými korekturami v sestavě se do domácích hned od začátku obuli se značným sebevědomím a již v první pětiminutovce jsme vytěžili tři rohové kopy a jednu šanci. Oblouček z chumlu hráčů vyrážel brankář konečky prstů nad. Ovšem přišel první protiútok domácích a už jsme prohrávali. V 7. min. po autovém vhazování přišla rychlá přihrávka na neobsazeného hráče a ten střelou do protipohybu brankáře otevřel skóre. Z gólu jsme se rychle oklepali a sevřeli domácí do obrovského tlaku. Utěšeně přibývali rohy a přišly i dvě nadějné hlavičky T. Kořínka a hlavně Rejdíka (na penaltě přímo proti odkryté brance střílel nad). Vyrovnali jsme ve 32. min. Po rychlé kolmé ukázkové akci po ose Rejdík – Stehlík - Petr D. následovala přihrávka po zemi za obranu, kam skluzem doklouzal Šubín – 1:1. Do poločasu jsme mohli góly přidat po šancích Tučka (2x) a Rejdíka. I tak je nutno naše hráče za první poločas pochválit, určitě to byl nejlepší poločas na jaře, předvedli jsme hodně bojovnou hru s agresivním napadáním a množstvím pohledných akcí. Domnívám se, že tomu hodně napomohlo zařazení výborného Šubína do středu zálohy, kterému se v útoku nedařilo tolik jako na podzim. Také Tuček v útoku byl výraznější než v minulých kolech.

Bohužel druhý poločas již nebyl z naší strany tak dobrý, domácí přeci jenom začali vystrkovat růžky. I tak jsme na hřišti dominovali my a také brankových příležitostí jsme měli více. V 59. min. mohl skórovat hlavou po přetaženém Poláčkově rohu T. Kořínek. Rušná byla 61. min. Po chybě Táborského, který si vyběhl pro míč daleko z branky k brankové čáře a míč mu proklouzl pod tělem. Centr před opuštěnou branku na poslední chvíli ukopl před dobíhajícím útočníkem M. Kořínek. Z rychlého protiútoku posadil pěkný centr na Tučkovu hlavu Petr D. I tato střela však skončila nad. A z dalšího protiútoku zakončovali domácí prudkou střelou ze 30 m. V 71. min. jsme se po zásluze dostali do vedení. Po jednom z mnoha centrů do vápna domácí stoper nahradil naše útočníky, ukázal jim, jak se hlavou trefuje branka – 1:2. Příklad si z něj však naši nevzali. V 78. min. Po ostrém rohu exekutora Poláčka hlavičkoval u bližší tyče Petr D. vedle. V tu chvíli mě napadlo, že když nedáme branku ani z takové pozice, tak si snad ani nezasloužíme vyhrát. A bohužel, moje myšlenka byla vyslyšena. Vinu však nutno hledati jinde. Poslední desetiminutovku jsme totiž jasně propadli z taktiky. Zatáhli jsme se naprosto zbytečně do obrany, když už jsme měli míč na kopačkách, místo abychom ho podrželi a zklidnili hru, snažili jsme se co nejrychleji ohrozit branku soupeře, jako bychom to byli my kdo prohrává. A zkušení domácí naší zbrklosti stoprocentně využili a 2 min. před koncem srovnali na 2:2. První střelu po centru z TK z vlastní poloviny Táborský ještě vyrazil na tyč, na dorážku byl však krátký.

Sestava: Táborský – Pavel Donoval - Poláček, T. Kořínek, M. Kořínek – Rejdík, Stehlík, Šubín, Palov – Petr Donoval, Tuček

Střídání: 50. min. Hořák za Palova

             80. min. Keller za Šubína

19. kolo: SK Stehelčeves - SK Slovan Dubí
28.4. 2012

Prvním z vrcholů jara byl přímý souboj o první příčku se sousedy z Dubí. Pohled na tabulku jasně ukazoval, že v případě prohry se nám hodně, a možná nenávratně vzdálí náš postupový sen. Naopak výhra by nás posunula na postupovou pozici.

Hosté začali hodně aktivně, byli důraznější ve středu hřiště a opticky měli více ze hry. Precizně hrající obrana však veškeré jejich snahy poblíž naší branky mařila, naopak naši útočníci byli před dubskou brankou o poznání nebezpečnější. Vytvořili jsme si několik slibných příležitostí, největší z nich byla Hořákova hlavička nad po Stehlíkově akci již v 5.min. Skóre se prvně měnilo po půlhodině hry. Aktivní Petr D. si svým důrazem vykoledoval faul a penaltu s přehledem proměnil Poláček – 1:0.

Podstatně větší drama nabídl početné divácké kulise poločas druhý. Hned po rozehrávce jsme měli potvrdit vedení, ale ve 100% šanci Hořák dlouho váhal se zakončením sám proti brankáři, až nakonec již v tísni branku přestřelil. V 51.min. o sobě dali poprvé v utkání vědět také hosté. Hodně nám zatrnulo po centru mezi vápna na nabíhajícího útočníka, jehož střela hlavou orazítkovala břevno.Hodně kuriózním gólem vyrovnali hosté až v 55.min. Rozehrávali jsme TK na vlastní polovině poblíž půle, Poláček si míč předkopl na místo přestupku, hosté a také rozhodčí to považovali za rozehrání a průnikem do nepřipravené obrany snadno vyrovnali – 1:1. Radost hostů z vyrovnání jsme překazili již za 2.min. Špatně kopnutý roh proskákal podél branky až k Šubínovi ke vzdálenější tyči a ten kolenem od tyče opět rozradostnil domácí diváky – 2:1. Ale ani oni se neradovali dlouho a úsměvy se opět vrátili našim milým sousedům z Dubí. V 63.min. se nedomluvili při odkopu z velkého vápna Stehlík s Rejdíkem, čehož využili hosté k další akci do odkryté obrany a střelou z úhlu opět vyrovnali – 2:2. Smůlou bylo, že na obě gólové střely si Táborský sáhnul. Po tomto vyrovnání hosté hodně ožili a byli lepším týmem také proto, že nervózně hrající naši zkazili snad každou přihrávku. Z tlaku mohli hosté vytěžit i vedení. V 75.min. se dubský útočník na malém vápně již chystal ke střele, svou chybku před druhým gólem však napravil Rejdík a v poslední chvíli ukopl míč do bezpečí. Dobrým trenérovým tahem v této situaci bylo vystřídání již značně vyždímaného Šubína za Havláta. Karel přidržel balón, zklidnil naší rozehrávku a několikrát obehrál soupeře v situaci jeden na jednoho. Díky tomu jsme to opět byli my, kdo ovládl střed hřiště a v 80.min. jsme šli do třetice do i vedení. Poláčkův čtyřicetimetrový centr hlavičkoval T.Kořínek podél brankáře – 3:2. A v 85.min. mohl skórovat Poláček - ústřední postava zápasu - sám. TK z 35m brankář v domnění, že střela jde vedle, pouze kontroloval a byl hodně překvapený, že míč orazítkoval tyč.

Díky tomuto hodně důležitému vítězství máme postup stále ve svých rukách a nemusíme čekat na zaváhání svých největších rivalů, dnešního soupeře a lidické rezervy, která číhá s jednobodovým odstupem na třetí příčce. A na závět ještě dva komentáře k Šubínovu gólu na 2:1. Sám autor: „Chtěl jsem hrát nártem a hrál jsem kolenem“. A slova Pažiho (myslel jsem, že jsou kamarádi): „ Mates čuměl ve vápně a vono se to vod něj vodrazilo“.

Sestava: Sestava: Táborský – Pavel Donoval - Poláček, T. Kořínek, M. Kořínek – Rejdík, Stehlík, Šubín, Tuček – Petr Donoval, Hořák

Střídání: 75. min. Havlát za Šubína

             83min. Keller za Hořáka

18. kolo: SK Kamenné Žehrovice "B" - SK Stehelčeves
22.4. 2012

Horká je půda v Žehrovicích, to se všeobecně ví a nic než vyhrát a udržet krok s vedoucím příštím soupeřem  Dubím nám nezbývalo, pokud pomýšlíme na postup. V naše klopýtnutí věřila i početná divácká enkláva z Dubí.

Začátek utkání byl podobně jako celý průběh vyrovnaný. Domácí se nikam netlačili, soustředili se na obranu našich rychlonohých hrotů a nerozpakovali se v případě nebezpečí hodně důrazně tahat za záchrannou brzdu nedovolenými zákroky. Většina našich akcí byla vedena po pravé straně a pohříchu málo jsme využívali Petra D. na druhé straně. Jeho bek byl určitě slabším článkem žehrovické obrany. A tak za první půlhodinu byly k vidění dvě dalekonosné střely Stehlíka, které však brankáře nemohly ohrozit. Až ve 25. min. přišla první větší šance. Šubínova střela na dlouhou nohu proti vybíhajícímu brankáři šla nad. O poznání nadějnější byla šance ve 27. min. po zatažení Petra D. až k brankové čáře a jeho zpětné přihrávce přes celou šířku branky na Hořáka. Tomu se bohužel míč zamotal mezi nohy a nenasměroval míč do prázdného rohu branky. Odpovědí domácích byly dvě šance okolo 30. min. Nebezpečný centr na dva neobsazené útočníky před malým vápnem suverénně vyboxoval do bezpečí Táborský a po přihrávce do vápna přes celou obranu útočník počkal se zpětnou přihrávkou na dobíhajícího kolegu. Jeho hlavička ze záklonu obloučkem těsně minula branku.

Druhý poločas probíhal podle známého přísloví o tom, že každý chvilku tahá pilku. Nejprve jsme tlačili my, posléze domácí a v jejich narůstajícím tlaku v 64. min. jsme díky přesné kombinaci rychle přenesli hru do odkryté obrany. Dlouhou přihrávkou vyslal Hořák Stehlíka až k brankové čáře a ten přesně našel Petra D. zpětnou přihrávkou před odkrytou brankou – 0:1. Žehrovští vystupňovali tlak, nepoučeni však opět zapomněli na zadní kolečka a v 67. min. jsme rychlou akcí trestali podruhé. Až na vlastní malé vápno se musel vrátit Petr D. se svým bekem, tam se zmocnil míče a všiml si volného Hořáka na půlce. Vyslal ho vpřed dlouhým nákopem, Hořák lehce utekl svému obránci. Nebezpečí se snažil vyřešit vyběhnutím daleko za své teritorium brankář, skluzem sice trefil míč, ten se ale odrazil od dobíhajícího Hořáka a pro něj již nebyl problém dopravit nikým nerušen míč do opuštěné branky. Zdálo se, že zápas v poklidu poplyne do svého závěru, jenže v poslední desetiminutovce se věci děly hodně dramatické. V 80. min. po ostřejším zákroku nuceně vystřídal Šubín, naši neudrželi míč na svých kopačkách a rychlým protiútokem tentokráte překvapili domácí. Jinak výborný Táborský trošičku zaváhal, první střelu pouze vyrazil před sebe a při následné ho na brankové čáře rukou zastupoval Pavel D. Nemohlo následovat nic jiného než červená karta a penalta, ze které domácí snížili na rozdíl jediného gólu a utkání mohlo vygradovat. O svou šanci se však domácí připravili sami. Již o minutu později totiž opět Hořák obíhal o generaci staršího obránce, ten ho zastavil ramenem a z mého pohledu přes celé hřiště se zdálo, že Martin situaci hodně přihrál. Když se v ruce velmi slabého rozhodčího Milera objevila další červená, domníval jsem se, a to nejen já, že si jí vykoledoval náš útočník za simulování. Příjemné bylo překvapení, že ze hřiště odkráčel domácí bek. A neuplynulo moc času a následoval ho jeho kolega z útoku za hrubou urážku rozhodčího. Štěstí měl i domácí brankář, který si běžel vyřídit účty s rozhodčím až na půlku a častoval ho při tom opravdu nepublikovanými slovy. Toho již nešťastník v černém nevyloučil a raději ukončil utkání.

A na závěr: rozhodně nejsilnější soupeř, kterého jsme letos potkali, zlepšený výkon před derby s Dubím a pochvala pro M. Kořínka, který k ničemu nepustil domácí hvězdu "A" mužstva Dudu.

Sestava: Táborský – Pavel Donoval - Poláček, T. Kořínek, M. Kořínek – Rejdík, Stehlík, Tuček, Šubín – Petr Donoval, Hořák

Střídání: 68. min. Palov za Tučka

             80. min. Dlouhý za Šubína

17. kolo: SK Stehelčeves - Meteor Pletený Újezd
14.4. 2012

Ve čtvrtém jarním kole se našim divákům představil další tým z dolní poloviny tabulky, tým který jsme na jaře na jejich hřišti přehráli rozdílem třídy a podobný průběh se očekával také v tomto duelu. A také od začátku utkání jsme svou roli favorita potvrzovali, bohužel s jednou vadou na kráse. Kdo sleduje náš tým, tuší, že jde o neskutečně neproduktivní koncovku.

Pro ilustraci – výčet našich akcí :    

3.min – Stehlíkův centr si na velkém vápně patičkou zpracoval Šubín, čímž se dostal za obranu, místo umístěné střely podél vybíhajícího brankáře zvolil pumelici, která skončila vysoko nad brankou hostů.                                                

4.min – Hlavička T. Kořínka po Tučkově přetaženém rohu obloučkem přehupla těsně nad břevno.                  

6.min – Další hlavička T. Kořínka po centru do vápna byla již o něco přesnější. Odrazila se od tyče zpět na jeho nohu, ale prázdnou branku opět přestřelil.

Po 10 minutách hry jsme měli vést 3:0, jenže jsme málem prohrávali. Hosté se poprvé dostali k naší brance a vybojovali rohový kop. Nebezpečný by nebyl, kdyby Pavel Donoval dlouho neváhal s odkopem, kterým potom již v nouzi trefil dobíhajícího útočníka, od kterého se míč odrazil a málem překvapil nepřipraveného Táborského. To však bylo ze strany hostů vše a nadále jsme útočili a neproměňovali šance my. V 15. min Tuček vtipně zakombinoval se Stehlíkem u rohového praporku a jeho prudký centr si nikým neatakovaný  Hořák pěkně zpracoval, netrefil však odkrytou branku. Do konce poločasu jsme se celkem snadno dostávali do blízkosti újezdské branky převážně nakopávanými míči na naše útočné hroty, z čehož se zrodilo pouze několik dalších šancí.

Ani po změně stran se obraz hry nezměnil a již ve 48. min jsme konečně zužitkovali náš tlak ve vedoucí gól. A obranu hostů jsme překonali naší velkou podzimní zbraní: TK Poláčka – hlava T. Kořínka – 1:0. V 54. min se presentoval střelou z první po centru z rohu Stehlík, hrdinou okamžiku byl však brankář hostů díky reflexivnímu zákroku. O minutu později zahráli hosté rukou ve vápně a rozhodčí Dvořák nařídil pokutový kop. Po několika nepovedených penaltách však došlo k situaci, že nikdo z tradičních exekutorů se k míči neměl. Situace došla tak daleko, že se ke kopnutí nabízeli hosté. Nakonec se nechal přemluvit Poláček a bezpečně proměnil – 2:0. V 73. min se hostům nelíbil verdikt rozhodčího (nic neřešící faul na půlce) a jeden z hráčů se neudržel a nepěkně a nepublikovatelně otituloval sudího. Nic než červená nemohla následovat. Dohrávalo se v poklidu a vzruch přinesl až samotný závěr. Nejprve se do obrovské šance dostali hosté. Naše obrana hrála až v přílišném poklidu a dala vyniknout jinak téměř nezaměstnanému Poušťákovi a již v nastavení si po dalším z dlouhých centrů zpracoval Šubín míč prsama, první střelou trefil padajícího brankáře a na druhý pokus došťouchnul míč do branky 3:0.

Sestava: Sestava: Táborský – Pavel Donoval – Poláček, T. Kořínek, M. Kořínek – Rejdík, Stehlík, Petr Donoval, Tuček – Hořák, Šubín

Střídání: 63. min Keller za Hořáka

             75. min Zelenický za Petra Donovala

16. kolo: SK Velké Přítočno "B" - SK Stehelčeves
8.4. 2012

Na třetí jarní utkání do Přítočna jsme jeli s vědomím výhry největšího konkurenta v boji o postup celku Dubí v Bratronicích. Jedině výhra nám tak zajistí udržení kontaktu s lídrem. Jenže nevyzpytatelná jsou „Béčka“ na domácích hřištích…

Zhruba tak do poloviny první půle se na hřišti vlastně vůbec nic nedělo. Naši hráči sice působili fotbalovějším dojmem, ale jejich hra postrádala bojovnost, kterou naopak více disponovali domácí. Až neuvěřitelné množství našich zkažených přihrávek nás zbavovalo možnosti dostat domácí pod souvislejší tlak a zkušená obrana soupeře si snadno poradila s našimi útočnými snahami. Naopak až neuvěřitelně snadno se dostali domácí do dvoubrankového vedení za přihlížení naší obrany. Ve 26. min. si na centr z rohu naběhl nikým nehlídaný útočník na bližší tyč a jeho hlavička se od tyče a brankáře odrazila do branky. Po vstřelené brance soupeř ožil a začal nás přehrávat. Na situaci zareagoval trenér vystřídáním Zelenického, který po dobrých výkonech v minulých utkáních dostal přednost před Kellerem. Tentokrát se mu však vůbec nedařilo. Příchod Kellera na hřiště opět naší hru oživil a byli jsme velice blízko vyrovnání. Po centru do vápna však střelu Petra D. (v mistrovském utkání nastoupil po zranění po více než roce) bravurně zlikvidoval brankář. Také u naší druhé velké šance byl Petr. Tentokrát přihrával na Šubína do vápna, ten však střílel zbytečně z první přízemní střelou vedle tyče soupeřovy branky. A pak přišla již avizovaná druhá branka ve 40. min. Při ojedinělém protiútoku naše obrana bohorovně přihlížela průniku až k malému vápnu, kde útočník se štěstím propasíroval míč mezi rukama vyběhnuvšího Táborského. Nevyužili jsme ani další naší  šanci ve 42. min., když Keller odvážně vnikl do pokutového území, tam však špatně vyhodnotil situaci a místo střely zvolil zasekávačku. Zbavil se sice svého pronásledovatele, ztratil však rychlost a následná střela již neměla razanci. V té chvíli mohl přihrávat na hráče přibíhající z druhé vlny…

Do druhého poločasu jsme nastoupili mnohem lépe než do začátku utkání. Zvýšenou bojovností jsme na dlouhé minuty vůbec nepustili soupeře do hry a přišly i gólové šance. Již v 52. min. opět Petr D. po pěkném Stehlíkově centru postupoval sám do vápna a snažil se obstřelit padajícího brankáře, trefil však jeho nohy. Také v 75. min. nám radost překazil nejlepší hráč na hřišti domácí brankář. Nejprve vyškrábl zakroucený TK Poláčka na roh a poté střelu M. Kořínka k tyči po následném rohu bravurně vyrazil. Závěrečný nápor již vyzněl naprázdno především kvůli velké zbrklosti při zakončení, která byla spolu s nedostatkem hladu po vítězství hlavní příčinou naší druhé jarní prohry.

Sestava: Táborský – Pavel Donoval – Poláček, T. Kořínek, M. Kořínek – Zelenický, Stehlík, Petr Donoval, Rejdík – Hořák, Šubín

Střídání: 28.min. Keller za Zelenického

             67.min. Palov za Hořáka

15. kolo: SK Stehelčeves - SK Buštěhrad "B"
31.3. 2012

I přes nepovedenou jarní premiéru jsme v derby s buštěhradskou rezervou byli jednoznačnými favority. V sestavě se objevil i Hořák, ovšem stále ještě absentoval Petr Donoval, který by měl být hlavní posilou proti loňskému roku.

Celé utkání se odehrávalo za našeho trvalého tlaku a až na pár vyjímek se hosté vůbec nedostali před naší branku. Několik menších příležitostí měli kolem 20.min, ale v podstatě byl Táborský bez práce. Naopak naše ofenzíva řádně zatápěla soupeřově obraně. Úvodní šance byla po Poláčkově rohu, střelu ze skrumáže však brankář vystihl. Další tutovky jsme měli mezi 30. až 35.min. Po kombinaci M. Kořínek – Keller -  Šubín posledně jmenovaný podklouzl při střele a netrefil branku, stejně jako Hořák při střele z velkého vápna o minutu později. K cíli nevedla ani spolupráce Martinů v útoku, zakončoval Šubín tísněn dvěma útočníky, ani pěkná střela Stehlíka, která však postrádala razanci. Branky jsme se dočkali až ve 40. min. T. Kořínek si všiml nabíhajícího Kellera, přihrávkou z půlky hřiště přes celou šířku hřiště ho sice zahnal až k rohovému praporku, ale Keller se dovedl uvolnit přes svého strážce a nacentroval do vápna na v akci ukázkově pokračujícího Tómu, který umístěnou střelou k tyči nedal jinak velmi kvalitnímu brankáři šanci – 1:0. Do poločasu jsme ještě mohli navýšit vedení po střelách Stehlíka (2x) či Kellera, nebo akci Šubína, který si pěkně zaběhl do volného prostoru, ale rozskákanou přihrávku nezpracoval.

Na začátku druhé půle se hosté očekávajíc velký tlak ještě více zatáhli do obrany, vzdali se veškerých útočných snah a míče pouze odkopávali co nejdál od branky. V přehuštěném prostoru se staticky hrající naši hráči nemohli prosadit. Vyjímkou byla střela Šubína v 60. min. (opět výborný brankář) a individuální průnik Hořáka v 62. min. zakončený střelou z úhlu do boční sítě. Ke zvýšení náskoku nevedla ani TK Pavla D., na který si vzorně naběhl Hořák a hlavičkou podél brankáře jen těsně minul branku (67. min.). Hosté se trochu osmělili až kolem 70. min., kdy nás na pár minutek přitlačili k našemu vápnu a po sérii rohů jsme se chvilku obávali o výsledek. Naši však jakoby se nadechovali k závěrečnému tlaku, který byl místy drtivý a přinesl celou řadu brankových příležitostí (Zelenický, Šubín, střela T. Kořínka nad). Z trápení nás vysvobodila až dvojice Pavel D., Hořák. Pavel si všiml volného Hořáka na velkém vápně a z půlky mu přihrál přesně na nohu. Hořák, zády k brance, se dobře zorientoval a jeho střela z otočky se od tyče odrazila do branky.

I když se celé utkání hrálo na jednu branku, nebyl náš výkon zdaleka optimální. Byla to spíš zásluha slaboučkatého soupeře, který bez podpory hráčů z „Áčka“ byl nejslabším týmem, se kterým jsme hráli. Bohužel, ani na takovém soupeři si nedovedeme vylepšit skóre a trápíme se až do posledního hvizdu.

Sestava: Táborský – Pavel Donoval – Poláček, T. Kořínek, M. Kořínek – Rejdík, Keller, Stehlík, Tuček – Hořák, Šubín

Střídání: 75.min. Zelenický za Kellera

14. kolo: Sokol Družec "B" - SK Stehelčeves
25.3. 2012

Tak je to tady. První jarní kolo, které může hodně napovědět o formě naší a našich největších konkurentů o postupové umístění. Naše zimní příprava moc nevyšla, na trénincích byla minimální účast, a tak jedinou formou přípravy byl "konzervativci" tolik zatracovaný futsal. Mimochodem, na tréninky přišli zase jenom futsalisté.

Po vyrovnaném začátku s naším prvním soupeřem, družeckou rezervou doplněnou o několik borců z domácího Áčka, jsme postupně přebírali iniciativu a po několika menších šancích jsme se celkem hravě dostali do vedení. Do dlouhého centru se ve vápně pěkně položil Tuček a střelou do protipohybu potvrdil své střelecké umění. Brzké vedení nás navnadilo k dalším útočným aktivitám a hned o minutu později se mohl prosadit Havlát. Jeho střela po pěkném průniku Stehlíka však skončila vysoko nad. Další dvě gólové šance přišly po dvaceti minutách hry. Nejprve důrazný Zelenický se zbavil na velkém vápně svého strážce a z několika možností zvolil přihrávku na nabíhajícího Kellera, bohužel na dlouhou nohu a následná střela již byla trochu z nouze, a proto hodně nepřesná. V zápětí Havlátův centr tentokrát Tuček nezkrotil a vysoko přestřelil domácí branku. První vážnější akci předvedli domácí až ve 28. min. Centr po rohovém kopu prosvištěl podél branky na zadní tyč, kde hlavičkující protihráč netrefil odkrytou branku.

Také druhý poločas jsme začali aktivně. Kombinačně jsme domácí jasně převyšovali, bohužel naše kombinace bezzubě končily před vápnem, které domácí takticky drželi a nikam se nehnali. Po deseti minutách se přeci jenom začali domácí více tlačit dopředu a s naším velkým přispění a notnou dávkou štěstí během deseti minut otočili výsledek. Vyrovnání přišlo po nešťastném obranném zákroku Zelenického, kterým pěkně namazal na střelu soupeřovi. Ten z první z velkého vápna obstřelil Táborského a  posadil míč přesně pod vinkl. A do vedení šli střelou z nouze doprostřed branky, která propadla Táborskému mezi rukama. Zbytek utkání již domácí nepustili z rukou. Naši hráli špatně, hodně kazili přihrávky a nenašel se nikdo na hřišti, kdo by nějakým způsobem dokázal pozvednout náš v prachu se válející prapor. Jediná "naše" šance byla z nepovedeného odkopu domácího obránce, který směřoval k tyči a při kterém prokázal postřeh domácí brankář.

Takže hodně nepovedená premiéra. Na našich hráčích bylo sakra znát, že již čtvrt roku nepotkali balón. Vyzdvihnout lze jenom suveréní výkon Pavla Donovala, jednoznačně nejlepšího hráče zápasu.

 

Sestava: Táborský – Pavel Donoval – M. Kořínek, T. Kořínek, Poláček – Tuček, Stehlík, Keller, Havlát - Šubin, Zelenický

Stříádání: 60. min. Rejdík za Zelenického

               68. min. Palov za Kellera

13. kolo: SK Kačice - SK Stehelčeves
28.9. 2011

Poslední podzimní kolo se předehrávalo na svatováclavský svátek a nás čekal velice nebezpečný celek Kačic, pověstný agresivní hrou často hodně daleko za hranicí pravidel navíc se střeleckou hvězdou Hellerem, kterého jsem k nám několikrát lanařil. Ani tentokrát jsme nebyli kompletní, nastoupil již sice ne zcela uzdravený Stehlík, k T. Kořínkovi však přibyl jeho stoperský kolega Pavel D.

Utkání se zpočátku vyvíjelo přesně podle letošního scénáře. Již v 5. minutě byl stav v Kačici 0:2. První gól padl po centru do vápna na Šubina, který obstřelil domácího brankáře a druhý po individuální akci Hořáka. Ten nejprve obral na půlce míč obraně a nájezd úspěšně dotáhl do konce. Brzké vedení nás trochu ukolébalo a vůbec jsme nabrali na zřetel několik kačických šancí, po nichž sice Chrustek nemusel ani zasahovat, ale varovat měli. A když jsme ve 23. min zvýšili na 0:3 (výkop Chrustka prostrčil mezi váhajícími stopery Hořák na Šubina a ten přehodil vybíhajícího brankáře) zdálo se vše v suchu. Jenže hned z rozehrávky nakopnutý míč dopředu dosprintoval domácí J. Heller a prostrčil pod pozdě vyběhnuvším Chrustkem – 1:3. Naši útočníci však v prvním poločase předváděli excelentní výkon. Ve 32. min si vyměnili role z předcházejícího gólu, tentokrát Šubin přelstil oba kačické stopery a Hořák si snadno poradil s domácím brankářem – 1:4. Jenže o minutu později jsme nedůsledností obrany opět vrátili domácí do zápasu. Po náhodně odkopnutém balónu do vápna vyhrál Heller i druhý souboj s nedůrazným Chrustkem – 2:4. Ani tento gól nevyvedl naší obranu z letargie a šance domácích začali přibývat. A byl to opět Heller, který ve 43. min. povodil v malém vápně čtyři naše bránící hráče a snížil na rozdíl jediného gólu – 3:4.

Začátek druhého poločasu měl zpočátku vyrovnaný průběh. V 53. min. nás hodně poškodil domácí pomezní když po Šubinově regulérní brance odmával ofsajd a bohužel to byla z naší strany poslední akce, která stála za řeč. Domácí vycítili šanci, zvýšili svou pověstnou agresivitu hodně za přípustnou hranici a protože rozhodčí zápasu p. Soused jim tento trend toleroval vyhrávali většinu soubojů. Dlužno podotknout, že i naše hodně diskutabilní zákroky ve vápně nechali rozhodčího klidného. K tomu se přidala ještě nepřesnost v rozehrávce a tak se kačické útoky valily na naší branku jako lavina. Bylo jen otázkou času, kdy inkasujeme. A vyrovnání přišlo v 62. min. Měkoučký centr po rohu doplachtil přes malé vápno na vzdálenější tyč kde osamocený nejmenší hráč na hřišti pohodlně hlavičkoval - 4:4. No a v 67. min. šli domácí do vedení, Heller si opět pohrál s celou obranou a přihrávku před prázdnou branku doklepl Poláček v nouzi před nabíhajícím hráčem do sítě popáté. V 71. min. chyboval při rozehrávce na půlce Poláček a pro trojici útočících hráčů nebylo problémem překonat osamoceného Chrustka – 6:4. To již naši jen s údivem přihlíželi útočným aktivitám soupeře a jen díky jejich špatné koncovce a dvěma výborným Chrustkovým zákrokům se již skóre neměnilo.

 

12. kolo: SK Stehelčeves - SK Vinařice "B"
12.11. 2011

Závěrečný podzimní duel proti partě kluků z Vinařic,  co si v hospodě řekli, že začnou hrát fotbal (takové zvěsti o nich kolují), měl být opět pohodovým utkáním s jednoznačným výsledkem. Jenže realizační tým nepoučen třebichovickým dramatem dal příležitost hráčům z lavičky a nechal sedět některé opory. A bohužel, pak že nevstoupíš dvakrát do stejné řeky, na hřišti to bylo znát. Začátek utkání hodně ovlivnil  po nočním mrazíku rozměklý terén a o groteskní situace nebyla nouze. Naše převaha byla sice od začátku utkání znatelná, ovšem absolutně neplodná. Naopak soupeř se díky našim drobným chybičkám dostal do několika menších šancí. Postupně jsme se začali prosazovat i my hlavně díky dobře zahraným standardkám. Hosté se postupně zatáhli do obrany,ale každou příležitost využívali k rychlým brejkům. Po jednom z nich Poláček chtěl řešit situaci fotbalově, podařilo se mu však odkopnout pouze na roh, ze kterého šli hosté do vedení akcí jakoby okopírovanou z naší dílny – prudký centr na penaltu a dobíhající hráč hlavou – 0:1. I přes velkou snahu a náš tlak jsme nedokázali využít žádnou ze šancí, ani tu ve 42. min. Nikdo nedokázal ve velké skrumáži na několik pokusů dopravit míč do branky.

Také úvod druhého poločasu jasně patřil nám a hned v úvodu se mohl premiérově zapsat mezi střelce Krejcar. Jeho pumelici vyboxoval brankář na roh. Hosté úporně bránili se všemi muži a při našich šancí při nich stáli všichni svatí. Až v 69. min. se od nich odvrátili na naší stranu a to vydatně. Nepovedený Šubinův centr se dokodrcal k Hořákovi, který pěkně namazal Rejdíkovi proti noze. Jemu se střela sice vůbec nepovedla, ale dostala se ke Kellerovi a od něj se spíše odrazila a dokutálela se k tyči – 1:1. Po vyrovnávacím gólu se Vinařice trochu vymanily z našeho tlaku a jakoby pozapomněli na zadní vrátka. V 75. min. se Chrustkův  výkop dostal přes Hořáka k Šubinovi do vápna a ten s přehledem vymáchal brankáře a poslal náš tým vedení – 2:1. Definitivní klid přinesla až 82. min. Naši vhazovali aut, který se nepovedlo odkopnout třem vinařickým hráčům, míč, který poskakoval po postranní čáře vydoloval Hořák, zatáhl ho do vápna, kde našel volného Šubina a ten symbolicky co by nejlepší střelec podzimu podtrhl náš podzimní účet – 3:1. Vítězství perně vydřené a vzhledem k herním kvalitám naprosto zasloužené a o to cennější, že se rodilo ve velkých křečích. Snad nás pro jaro jasně varovalo, že i ten nejslabší soupeř se sám neporazí a že nemá cenu jim vyjít vstříc experimenty v sestavě. Tak snad to té pomyslné řeky nevstoupíme i napotřetí.

Sestava: Chrustek – Nachtigal – Poláček, Řezáč, M. Kořínek – Krejcar, Stehlík, Pavel Donoval, Tuček – Zelenický, Šubin

Střídání: 42. min. Rejdík za Řezáče, 45. min. Hořák za Zelenického, 54. min. Keller za Krejcara

11. kolo: Sokol Hrdlív "B" - SK Stehelčeves
6.11. 2011

Po nepovedené domácí minisérii jsme zavítali k předposlednímu letošnímu vystoupení na hřiště Hrdlívi s cílem napravit si reputaci. Zkušený domácí tým hraje střed tabulky, a tak teorie jasně hovořila pro nás.

S cílem oživit naší na začátku sezóny skvělou ofenzívu postavil trenér do útoku k Šubinovi Tučka a ten od počátku hýřil aktivitou. Hned v 1. min. zatáhl míč po straně a z velkého úhlu střílel do brankáře a v 7. min. se podobně jako v Dubí postavil k TK z 20 m a pěkně zakroucenou střelou nastřelil břevno. I v dalších minutách jsme byli aktivnější soupeře a další velkou příležitost ke skórování jsme měli v 19. min. Sérií rychlých přihrávek jsme přitlačili domácí až se míč dostal k postranní čáře k Hořákovi, který pronikl do vápna a s úhlu přestřelil branku. Lepším řešením by však byla přihrávka na volné spoluhráče před domácí brankou. V 31. min. mohl svou chybu napravit, hlavou z malého vápna však ani tentokrát netrefil branku. Dočkali jsme se až ve 37. min. Po autovém vhazování zatáhl míč k brankové čáře Šubin a nádhernou přesně načasovanou přihrávkou pod sebe našel před brankou snad z půlky sprintujícího T. Kořínka a ten nekompromisní střelou otevřel skóre – 0:1.

Neuspořádaný začátek druhého poločasu přinesl o poznání tvrdší hru a také více diskuzí kolem. Hrdlív několikrát ukázala, že by mohla být nebezpečná, ovšem naše obrana fungovala bezchybně. Hra se naštěstí záhy zklidnila a ku prospěchu věci byl opět k vidění pohledný fotbal. Zvýšit náskok jsme mohli v 50. min. Dlouhým výkopem od branky sice zahnal Chrustek Tučka až k rohovému praporku, ten se však dovedl uvolnit v sevření dvou obránců a centrem našel Šubina. Jeho polostřela polocentr trefila brankáře. Pro diváky byla určitě zajímavá i 56. min. To nejprve domácí kopali TK z nebezpečných 18 m přímo proti brance, střela šla však pouze do zdi a po rychlém kontru marně hledal Šubin křížným pasem spoluhráče. Radovali jsme se až o 10 min. později. Čerstvý Řezáč vystihl na naší polovině přihrávku domácích, přesprintoval půl hřiště a téměř z postranní čáry prudkým obloukem přehodil brankáře – 0:2. Domácí však ani tento moment nesrazil do kolen, naopak snad pod vědomím, že nemají co ztratit vrhly veškeré síly do útoku. A hned minutu po našem gólu měli tutovku. Prudký centr za obranu hlavičkoval útočník na malém vápně do země metr od Chrustka a ten předvedl zákrok podzimu a pokryl míč do rukavic. Také v 74. min. nás Chrustek podržel. Nejprve sice zaváhal z výběhem po dalším centru za naší obranu, svou chybu však napravil tváří v tvář domácímu útočníkovi a rychlou rozehrávkou založil náš protiútok na jeden dotek po ose Rejdík – Stehlík - Hořák. Při jeho centru po zemi se naopak vyznamenal brankář domácích. Také 80. min. nabídla divákům dvě velké šance na obou stranách. Po rohu domácích prolétl míč až na druhou stranu vápna a míč vrácený do skrumáže na malém vápně se odrazil do břevna a po následných třech dorážkách konečně odkopla obrana míč na Pavla D. Sólový nájezd se snažil zakončit obstřelením dobře vyběhnuvšího brankáře, střela však minula branku. Nadále se hrál pohledný útočný fotbal, domácí byli častěji před Chrustkovou brankou a ten se měl co ohánět, aby udržel čisté konto. Závěrečnou šanci utkání měl Palov, který se snažil dotáhnout sólový nájezd sám a nevšiml si lépe postavených dobíhajících spoluhráčů. Utkání tak nakonec skončilo naší zaslouženou výhrou, na která  měl veliký podíl Chrustek. Neřečnil a chytal.

Sestava: Chrustek – Pavel Donoval – M. Kořínek, T. Kořínek, Poláček – Hořák, Keller, Stehlík, Rejdík – Šubin, Tuček

Střídání: 54. min. Řezáč za Tučka, 79. min. Palov za Šubina, 82. min Nachtigal za Hořáka

10. kolo: SK Stehelčeves - Sokol Lidice "B"
29.10. 2011

Druhé domácí utkání v řadě bylo určitě utkáním podzimu. Asi největší konkurent v boji o postup rezerva Lidic měl před utkáním tříbodovou ztrátu a případná výhra by nás posunula blíže k vytyčenému cíli. Utkání mělo i zajímavost v souboji otce a syna Nachtigalů.

Utkání začalo podle očekávání hodně opatrně, především hosté se vůbec netlačili dopředu a pozorně bránili na své polovině a prezentovali se jen několika střelami z hodně uctivé vzdálenosti . Naši hráči byli sice o poznání aktivnější, jenže několik kombinačních akcí, kterými jsme se snažili proniknout přes dobře organizovanou obranu, skončilo nepřesností při finální přihrávce a tak byl k vidění sice relativně  kvalitní fotbal, jenže bez jediné šance. Troch vzruchu přinesli pouze dvě naše akce ke konci poločasu, Poláčkův TK prošel celým vápnem bez povšimnutí a Stehlíkova střela nemířila mezi tyče.

Obraz hry se nezměnil ani na začátku druhého poločasu. Hosté nezměnili taktiku, přesto jejich vyčkávání přineslo ovoce. Po jedné z jejich mála ofenzivních akcí  se odkopávaný míč naší obranou  náhodně odrazil od Nachtigala juniora zpět za obranu a ten sám před brankářem napodruhé překonal Chrustka – 0:1. Po obdržené brance naši zesílili tlak, jenže místo trpělivé kombinace upadli do stereotypu nakopávaných míčů do středu přehuštěného hřiště,čímž značně ulehčili hostům bránění jednogólového náskoku. Až v72.min. jsme zásluhou hodně přísně nařízené penalty za faul na Šubina dostali šanci zkorigovat výsledek. Bohužel nechuť k exekuci penalty byla zjevná i na dálku a tak si míč na značku pokutového kopu postavil po velkém váhání kapitán Stehlík. Nic jiného mu asi nezbylo. Jeho střela byla sice přesná k tyči, jenže nedostatečně razantní a protože brankář vystihl směr, byl u tyče včas a penaltu zlikvidoval. S přibývajícím časem náš tlak narůstal, ovšem jeho efektivita byla nulová a výsledkem byly pouze dvě střely Stehlíka, z nichž především druhá byla hodně zdařená. Obě však soupeřovu branku minuly. A tak se dá říci, že naší jedinou gólovou šancí byla akce Pavla D. v úplném závěru utkání, který se probil hostující obranou až na malé vápno, jenže tak dlouho hledal vhodnou příležitost k zakončení, až ji prováhal, takže na rozdíl proti utkání s Bratronicemi nás tentokrát vyrovnávacím gólem nespasil. Zisk pouhého bodu z dvou domácích utkání je hodně tristní bilance a jenom díky překvapivé remíze Dubí jsme si udrželi postavení lídra, byť jen zásluhou lepšího skóre.

 

 

 

 

 

 

 

 

9. kolo: SK Stehelčeves - Sokol Bratronice
22.10. 2011

Bratronice, mužstvo ze středu tabulky, neměly být těžkým soupeřem pro naše borce, kteří určitě chtěli dokázat, že pokles formy z posledních utkání byl pouze přechodnou záležitostí. A začátek utkání tomu nasvědčoval. Zatlačili jsme hosty na jejich polovinu a hlavně po standardkách jsme si vytvořili několik slibných šancí. Jenže největší měli hosté. Po čtvrthodině hry zahrávali TK ze 20 m a překvapivá rozehra na nabíhajícího střelce z druhé vlny zaskočila naše bránící hráče a střelu po zemi k tyči naštěstí bravurně zlikvidoval Chrustek. A také druhá velká šance patřila hostům. Po našem rohu následoval rychlý protiútok a přihrávka za rozhozenou obranu. Útočník zaběhnuvší za pomalejšího Dlouhého proměnil svůj sólový nájezd a otevřel skóre zápasu – 0:1. Hned po rozehrávce mohl vyrovnat T. Kořínek po TK minul hlavičkou těsně vinkl. Náš tlak sílil ale do vyložené příležitosti ke skórování jsme se prakticky nedostali. Hodně povedená byla střela Pavla D. ve 40. min.

Kýžené vyrovnání přišlo hned na úvod druhé půle. M. Kořínek vystihl odkop od branky hostů, předskočil útočníka a z první poslal prudký centr do vápna na Šubina (nebo snad střílel?) ten ač mohl vystřelit všiml si dobíhajícího Hořáka a přistrčil mu míč před prázdnou branku. Nejkrásnější akce zápasu  - 1:1. Hosté se prakticky nedostávali na naší polovinu a bránili jen za cenu faulů, bohužel naše koncovka ztroskotávala na vynikajícím brankáři Bratronic, který držel svůj tým nad vodou. A když už jsme ho překonali, pomohlo trochu štěstí, či naše nepřesné zakončení. Jako například v 52. min po Poláčkově TK na bližší tyč na Pavla D., který hlavou na malém vápně netrefil odkrytou branku. Změnu skóre nepřinesla 62. min (Poláček našel kolmou přihrávkou Šubina ten si míč přistrčil do hodně nadějné střelecké pozice, jenže na poslední chvíli mu obránce ukopl míč na roh. Z něj T. Kořínek hlavou těsně nad. Ani 72. min (Tuček si obhodil svého obránce a po jeho přihrávce střílel Rejdík vedle), a tak přišel trest. Při náhodném protiútoku údajně zahrál bratronický útočník rukou mezi bránící dvojicí, oba nesmyslně přestali hrát dožadujíc se po rozhodčím odpískání a útoční k v poklidu přihrál před prázdnou branku kolegovi – 1:2. Po této fatální hrubce jsme všechny síly vrhli do útoku ve snaze odvrátit prohru. Jenže naše snažení bylo poněkud chaotické se spoustou nepřesností a to proti v euforii hrající obraně hostů s již zmiňovaným brankářem dlouho nepřinášelo ovoce. Až v samotném hodně hektickém závěru se nám vyrovnat podařilo. Rozhodčí již kontroloval hodinky a ještě nechal zahrávat rohový kop. Míč se v přehuštěném vápně, kde bylo všech 22 hráčů odrazil k Pavlovi D. Jeho střela se odrazila od tyče, vrátila se mu zpět na nohu a jeho následná střela mezi nohy obránce přinesla zasloužené vyrovnání – 2:2.

Sestava: Chrustek – Pavel D. – M. Kořínek, T. Kořínek, Poláček – Rejdík, Stehlík, Keller, Dlouhý – Šubin, Hořák

Střídání: 46. min Tuček za Dlouhého,

8. kolo: SK Třebichovice - SK Stehelčeves
15.10. 2011

Nejslabší celek na okrese Třebichovice nás čekal v dalším pokračováním soutěže. Jenže všichni víme, jak ošidné mohou být takové zápasy. Heslem dne tudíž bylo: „Nic nepodcenit“.  Na druhou stranu s takto lehkým soupeřem musí dostat šanci i hráči druhého sledu a tak se v základu objevili i Krejcar a Zelenický. Naopak na lavičce zůstal Hořák, Řezáč a také Tuček s nedoléčeným zraněním. K dispozici nebyli Nachtigal a zranění Poláček s Chrustkem.

Utkání začalo v poklidném tempu za našeho trvalého tlaku a již v 6. min se prvně rozvlnila síť domácích. Jenže pro údajný ofsajd (Šubin v době přihrávky zcela evidentně nebyl v ofsajdové pozici) gól nebyl uznán. V průběhu utkání se ukázalo, že domácí pomezní je nejplatnějším článkem v třebichovickém týmu a za utkání nám odmával více ofsajdů, než ostatní za celý průběh soutěže a některé z nich byly zcela nesmyslné. Důležité pro domácí bylo, že hodně slabý rozhodčí p. Galgonek jeho verdikty respektoval. Takto se jim povedlo úspěšně narušit několik slibně se rozvíjejících akcí a při špatné rozehrávce a hodně nepřesné finální přihrávce jsme se do dalších příležitostí moc nedostávali. A pokud ano, zakončení bylo tristní. Velké šance jsme měli pouze v 15. min (Šubin křížnou přihrávkou našel Zelenického na malém vápně a jeho i následně Stehlíkovu střelu brankář zlikvidoval) a ve 29. min (hlavička Šubina po Donovalově centru z TK šla kousek nad). Nervozita na našich kopačkách a také na střídačce narůstala a tak trenér posílil ofenzivu nasazením Hořáka a Řezáče a vysunutím Donovala na střed zálohy. Změny však do konce poločasu žádný brankový efekt nepřinesly.

Hned od začátku druhého dějství jsme zpřesnili hru a ještě více přitlačili domácí, kteří se na naší půlku dostávali jen opravdu sporadicky. Avšak změnu skóre nepřinesla ani 50. min kdy střelu Donovala, který se po kombinaci Hořáka se Šubinem ocitl sám před brankářem, zblokoval obětavým zákrokem domácí obránce. Teprve o 2 minuty později jsme se mohli radovat. T. Kořínek zatáhl míč z vlastní poloviny, postrčil na Hořáka, který si vtipně počkal na Donovala a na jeho střelu byl již brankář krátký. I tentokrát domácí pomezní reklamoval ofsajd, rozhodčí po delším váhání na jeho signalizaci poprvé za zápas nedal a branku uznal. Je paradoxem, že tentokrát měl pravděpodobně pomezní pravdu. A když v 63. min zvýšil Šubin patičkou po Rejdíkově přihrávce na 0:2, bylo jasné, že svůj cíl tříbodového zisku splníme. Utkání však bylo i nadále velmi nervózní a fotbal nebyl moc ke koukání. A tak se diváci mohli bavit alespoň hereckými výstupy některých třebichovických hráčů, jimž jasně vévodil muž s číslem 11, známý po celém okrese pod přezdívkou Hérečka, který vyčníval nad ostatními domácími i fotbalově. Dobře si s ním naštěstí poradili jak v první půli Rejdík, tak ve druhé stále se lepšící Řezáč. S koncem zápasu ubývali domácím síly a náš tlak gradoval. Velké šance však zazdili postupně Donoval, střela z 10 m minula branku o 20 m, Tuček z malého vápna brankáři do náruče a M. Kořínek, který se probil přes polovinu hřiště přes několik domácích hráčů až do vápna do slibné pozice. Ani on však střelou netrefil branku. Podobné sólo jeho bratra v 86. min již bylo úspěšnější, byť zakončení akce bylo trošku kuriózní.  Tóma se snažil přehodil brankáře, ten jeho záměr vystihl a míč přizvednutím zbrzdil. Dal tak šanci domácímu obránci, aby míč vykopl z brankové čáry. Tam se ale na něj natlačil Tuček a míč do sítě donesl doslova na zádech. A protože ani další šance Donovala a T. Kořínka v samém závěru zůstaly nevyužity, poprvé v sezóně jsme nedodrželi kvótu čtyř střelených branek.

Sestava: Táborský – Pavel D. – Rejdík, T. Kořínek, M. Kořínek – Palov, Keller, Stehlík, Krejcar – Zelenický, Šubin

Střídání: 36. min Hořák za Krejcara, 42. min Řezáč za Zelenického, 75. min Tuček za Palova

7. kolo: SK Stehelčeves - Sokol Braškov "B"
8.10. 2011

Po dvou těžkých utkáních měl být zápas s Braškovem „B“ lehčím soustem. Jenže právě braškovští překvapivě obrali o body našeho předešlého soupeře a pravda je,že, ani tento zápas nebyl procházkou. My, sice v optickém tlaku, ale nebezpečnější soupeř již v 8.min. nastřelil tyč z TK a dopředu byl hodně nebezpečný. Uklidnění přinesla až 15.min. kdy rozhodčí Dvořák nařídil hodně přísnou penaltu za sražení Hořáka. Hosté se hodně a asi oprávněně zlobili. Na penaltu vybraný muž Rejdík s přehledem otevřel svým prvním gólem za Stehelčeves umístěnou střelou k tyči – 1:0. Gratulujeme, ale gól ze hry je gól ze hry… . Naše převaha postupně narůstala, jenže přišla smolná 28.min. Na centr z TK Chrustek dobře vybíhal a zdálo se, že nikým neohrožován míč bez problémů polapí. Jenže při výskoku si nepříjemně podvrkl kotník, padl k zemi jako podťatý a míč doskákal do opuštěné branky 1:1. Zranění bylo natolik vážné, že musel opustit hrací plochu a než se převlékl náhradník Táborský, nahradil ho hráč minulého kola Tuček. A i jako brankář se Tuček prosadil v ofenzívě. Připsal si totiž gólovou asistenci. Jeho dlouhý výkop doskákal k Hořákovi, ten hlavou přehodil obranu a posléze nohou i brankáře – 2:1 (35.min.) Konec poločasu byl již plně v naší režii a po gólech T.Kořínka - jako vždy – roh, Poláček, hlava – 3:1 a  hlavičce Šubina opět po Tučkově asistenci, tentokrát již jako hráče v poli – 4:1. Na tomto gólu se hodně podepsal hostující brankář, který podběhl skákavý balón.

Druhý poločas jsme tudíž mohli odehrát v poklidu. Jenže vedení 4:1 je pro nás kritické (viz Kačice a Dubí). Ve 48.min. se zranil Tuček a při neúčasti Stehlíka byla rázem naše záloha pomalejší soupeře. Navíc ještě předstoper T.Kořínek se musel oproti prvnímu poločasu mnohem více věnovat obraně. V první půli jsem měl pocit, že trenér na poslední chvíli změnil rozestavení hráčů a předstopera hraje víc staženější Řezáč. I tak jsme soupeře přehrávali a snížení na 4:2 v 53.min. přišlo po náhodné akci (zatažený balón k lajně a centr na vzdálenější tyč na neobsazeného hráče). Naše šance jsme však nedovedly dotáhnout do konce, největší měl  Šubin v 63.min., vyraženou střelu P.D.  netrefil ideálně. A tak přišel další nešťastný okamžik, o který jsme si však koledovali. V 78.min. Nachtigal šel zbytečně tvrdě tělem do útočníka na rohu velkého vápna a z nařízené penalty hosté snížili na 4:3. O obou penaltách se hodně diskutovalo, můj názor je, že když písknul rozhodčí penaltu proti hostům za zákrok na Hořáka, musel písknout i penaltu za tento zákrok, protože byl „penaltovější“. A hosté, kteří vycítili šanci mohli dokonce vyrovnat.  V 82.min. se po rohovém kopu hodně dlouho motal míč v našem malém vápně a jeden z útočících hráčů ho patičkou poslal na břevno. Poslední šanci jsme měli v samotném závěru utkání my. Tentokrát však hlavičkující T.Kořínek poslal míč těsně vedle tyče.

Sestava: Chrustek – Pavel D. – Poláček, T.Kořínek, M.Kořínek – Rejdík, Řezáč, Keller, Tuček – Šubin, Hořák

Střídání – 40.min Táborský za zraněného Chrustka, 48.min. Nachtigal za Kellera (postavil se na místo stopera a P.D. se vysunul do středu zálohy) , 48.min. Palov za Tučka

6. kolo: SK Slovan Dubí - SK Stehelčeves
1.10. 2011

Po nepochopitelném kolapsu v Kačicích nás čekal duel s jedním s aspirantů na postup, který byl pro některé aktéry hodně prestižní. Připomeňme si, že Tuček a Řezáč  v Dubí mají bydliště a kontroverzní Chrustek k nám přišel právě z Dubí a někteří dubští fanoušci zlomyslně sledují, zda se nám podaří ukočírovat jeho nezkrotnou povahu. Na druhé straně největší hvězdou domácích je náš odchovanec Ondra Strachota.

Od začátku utkání však na nás žádné kačické trauma vidět nebylo, naopak náš projev byl velice sebevědomý a převyšovali jsme domácí snad ve všech směrech a postupně  jsme si vypracovali několik  slibných šancí (Tuček, Hořák, Keller) a záhy i výrazné vedení ( 7.min. - na přetažený TK Pavla D. vyskočil nejvýše (kdo jiný) než T.Kořínek – 0:1, 12.min. - Poláčkův roh ideálně trefil ze vzduchu Keller - 0:2, 16.min. – průnik Stehlíka sice brankou neskončil, ale za zmínku určitě stojí, 18.min. - Tuček  TK z 25m zakroutil míč pod šibenici – 0:3). Na naši hru nemohli domácí dlouho najít žádnou protihru, soustředili se pouze na bránění a k naší brance se dostávali jen sporadicky po nakopnutých míčích. A tak jsme sousedsky vypomohli sami. Ve 23.min. jsme jeden z průniků zastavili pouze faulem v docela nebezpečné vzdálenosti. Příznačné pro ofenzivní snahy soupeře bylo to, že ve vápně se mezi našimi  ztráceli jen dva útočníci, kteří na centr vůbec nereagovali na rozdíl od T.Kořínka, který srazil míč do vlastní branky – 1:3. Vlastní gól nás poněkud přibrzdil v rozletu, dovolili jsme soupeři i několik náznaků šance, ale po čtvrthodince jsme zase převzali otěže my a ve 36.min. opět po Poláčkově rohu dvě střely brankář ještě vyrazil, ale na Tučkovu dorážku byl již krátký – 1:4.

Ve druhém poločasu se po úvodních šancích na obou stranách začal obraz hry měnit ve prospěch soupeřů. Ti začali lépe kombinovat pod taktovkou Strachoty, který ač krajní obránce hrál hodně dopředu. Jejich útočné snahy končily na dobře hrající obraně, kterou se jim povedlo přelstít pouze v 61.min. – 2:4. Obdržený gól probral trochu naše hráče k životu, ovšem místo aby eliminovali tlak podržením míče, nakopávali je na útočníky, kteří většinou osamoceni se proti přesile nemohli prosadit. Přesto tato taktika vedla k úspěchu. Po jednom dlouhém míči si dávali stoper s brankářem tak dlouho přednost, až o míč přišli a Tuček do prázdné branky završil hattrick. Tak šťastného fotbalistu jsem již dlouho neviděl. Opět třígólový náskok naše uklidnil, v klidu jsme se soustředili na obranu a v pohodě bránili již trochu křečovitou snahu dubských, kteří ve snaze ještě něco s utkáním udělat moc nemysleli na zadní vrátka. A tak gólové šance jsme měli my. Velké štěstí stálo při domácích po Šubinových brejcích v poslední čtvrthodině, ale skóre se již neměnilo.

Sestava: Chrustek – Pavel D. – Poláček, T.Kořínek, M.Kořínek – Tuček, Stehlík, Keller, Rejdík – Šubin, Hořák

Střídání: 30.min. za zraněného T.Kořínka Řezáč, 46.min. za Kellera Nachtigal, 62.min.za Rejdíka Palov

5. kolo: SK Stehelčeves - SK Kamenné Žehrovice "B"
1.10. 2011

Bez dvou klíčových hráčů Stehlíka a T.Kořínka (oba zraněni) jsme nastupovali s trochou obav proti béčku K. Žehrovic, které má ve svém kádru řadu zkušených starších hráčů, na které platí rychlostní typy, kterými oba absentéři bezesporu jsou.

Ani tentokrát však diváci naštěstí na první gól nečekali dlouho. V 9. min. oba útočníci předčili důrazem celou obranu hostů, TK prodloužil Hořák na Šubina a ten přehodil nedůrazně vyběhnuvšího brankáře – 1:0. O chvilku později mělo přijít uklidnění po Poláčkově rohu, který Hořák hlavičkoval do brankáře a odražený míč dlouho poskakoval ve skrumáži než ho hosté definitivně odvrátili do bezpečí. Ani několik dalších menších šancí a jednu velkou ve 30. min. (po spolupráci útočníků se Šubin protáhl mezi obránci a jeho střelu brankář reflexivně vyrazil k Tučkovi, ten postrčil na Hořáka a jeho střela lízala břevno) jsme nedokázali proměnit, celkem zbytečně jsme znervóznili a místo hraní se mezi sebou začali dohadovat. Toho využili hosté, především jejich kvalitní záloha začala přehrávat naší a jen díky spolehlivému výkonu obrany jsme do poločasu udrželi těsné vedení.

Do druhého poločasu jsme nastoupili klidněji a na našem výkonu se to projevilo hodně pozitivně. V 50. min. Šubinův průnik zastavili hosté jen za cenu penaltového faulu. Zatímco se určení exekutoři mezi sebou domlouvali, míče se zmocnil Poláček a nedal nikomu šanci, ba ani žehrovickému brankáři. Panenkovsky kopnutá penalta bohužel skončila nad. Svou chybu naštěstí napravil posléze. Výborně, kopnutým rohem posadil míč na hlavu Pavla D. – 2:0 (52. min). Také u dalšího gólu v 55. min byli tito aktéři. TK hlavou prodloužil Pavel D. na Šubina a ten hlavičkoval do prázdné branky – 3:0 a o utkání bylo rozhodnuto. Hodně rušná byla 65. min. Nejprve hostující brankář zlikvidoval brejk Hořáka a z rychlého protiútoku nastřelili žehrovičtí tyč. Kuriózní situace nastala v 68. min. Za likvidační faul na Hořáka (musel vystřídat) rozhodčí nechtěl trestat kartou známého provokatéra Kučeru, dokonale ho však vytrestal, když přehlédl po následném TK faul M. Kořínka právě na tohoto hráče, míč tak mohl doputovat k Řezáčovi a ten zvýšil na 4:0. V 72. min. zkorigovali hosté z penalty přísně nařízené za faul M. Kořínka na pronikajícího útočníka. Konečnou podobu výsledku jsme dali v 83. min. po nejhezčí akci zápasu – po individuální akci Tučka střílel Pavel D. do brankáře a vyraženou střelu dopravil pohodlně Hořák za záda bezmocného brankáře. Za zmínku ještě stojí dvě pěkné střely Rejdíka (dočkáme se jeho premiérového mistrovského gólu?) a akce střídajících útočníků – Zelenický téměř na brankové čáře nedosáhl na centr Dlouhého.

 

SESTAVA - Chrustek – Keller - Poláček, Rejdík, M. Kořínek – Tuček, Pavel D., Řezáč, Palov - Šubin, Hořák

STŘÍDÁNÍ – 46. min. – Nachtigal za Palova, 68. min. – Zelenický za Hořáka, 74. min. – Dlouhý za Šubina

 

4. kolo: Meteor Pletený Újezd - SK Stehelčeves
18.9. 2011

    Papírově slabší soupeř Pletený Újezd je v domácím prostředí zvýhodněn snad nejmenším hřištěm na okrese, i tak neměl být pro náš rozjetý mančaft překážkou. A papírové předpoklady se potvrdily již ve druhé minutě po první naší akci. Poldův roh, Tómova hlava – klasika – 0:1. V dalších minutách jsme sice měli nad soupeřem mírně navrch, ale úzké hřiště nám zcela evidentně dělalo problémy. Střed hřiště byl hodně přehuštěný, navíc krajní záložníci se málo nabízeli k lajnám a tak jsme spoléhali na překopávání až na útočníky. Vyneslo to několik menších šancí ( T. Kořínek hlavou , Šubin, Stehlík ) a ve 24. min. jednu velkou se stejnými aktéry jako při úvodní brance. Hlava T. Kořínka tentokrát pouze orazítkovala tyč a odražený míč se zamotal pod nohy překvapeného Hořáka. Ve 31. min. přišla další velká šance T. Kořínka, který byl na postu středního záložníka hodně aktivní před soupeřovou brankou. Při jeho snaze přehodit brankáře chybělo pár centimetrů. A tak naše vedení pojistil o minutu později až Šubin. V malém vápně ač zády k brance a bráněn dvěma protihráči se mezi nimi prosmýkl a zvýšil na 0:2. Ve 36. min. nám hodně zatrnulo při první vážnější akci domácích. Na přetažený TK si nabíhala hned dvojice nepokrytých soupeřů a střela o půlmetr minula tyč.

   Druhý poločas začal tlakem domácích, kteří z kopce podporováni sílícím větrem přehrávali naší malátnou zálohu. Díky bezchybné obraně byl naštěstí tlak hodně bezzubý. Naopak hned první naše akce v 54. min. byla úspěšná. Hořák si obhodil svého obránce, potáhl balón do vápna a přihrávkou našel svého kolegu v útoku Šubina. Jeho střelu brankář výborným zákrokem vyrazil k Pavlovi D. a ten  podél bezmocného brankáře zvýšil na 0:3. Hodně pomalu jsme se dostávali do obrátek, ale i náš ne zcela optimální výkon bohatě stačil na poklidný průběh utkání. Naše kvalita se ukazovala především v soubojích obran s útokem na obou stranách. To potvrdil i v 75. min. Tuček, který zatáhl míč mezi obránci do vápna až k brankové čáře, nezalekl se ani vybíhajícího téměř metrákového pořízka v brance a centrem pod sebe našel před prázdnou brankou osamoceného Pavla D. – 0:4. V 87. min. poprvé za zápas chybovala naše obrana a nabídla tak domácím šanci na čestný úspěch. Proti však byl Chrustek, který letos dokazuje, že je výborným brankářem. V samotném závěru se svého gólu dočkal také Hořák a zaokrouhlil naší výhru na 0:5.

SESTAVA: Chrustek – Nachtigal – Poláček, Pavel D., M. Kořínek – Rejdík, T. Kořínek, Stehlík, Tuček – Šubin, Hořák. Od 35. min. se Nachtigal přesunul do zálohy, Pavel D. stoper a T.Kořínek předstoper.

STŘÍDÁNÍ: 46. min. Keller a Palov za Nachtigala a Rejdíka, 66. min. Krejcar za Šubina

3. kolo: SK Stehelčeves - SK Velké Přítočno "B"
10.9. 2011

Šlágrem kola, souboj dosud neporažených mužstev, která ještě neinkasovala a naopak dohromady nastřílela 23 branek za dvě kola a také naše staronová akvizice Nachtigal z Buštěhradu, to vše slibovalo napínavou podívanou ve třetím dějství letošního ročníku.

Skutečnost však byla jiná. Na soupeře jsme vtrhli ve velkém stylu a již ve třetí minutě jsme se dostali do vedení. Keller pronikl obranou hostů a našel na malém vápně Hořáka, který měl dostatek volného času na zpracování a zakončení. Brzký gól nás trochu ukonejšil a nechali hrát i soupeře. Hrálo se však jenom  od vápna k vápnu a fotbal to byl poněkud oboustranně neuspořádaný. Až v 19. min. přišlo trochu vzruchu, když Keller šel sám na brankáře, místo střely volil kličku, kterou mu však brankář prokoukl. Vše napravil o šest minut později střelou bez přípravy od břevna do brankářových zad – 2:0.

To jsme již zase byli lepším týmem a naše vedení mohlo být po několika menších šancích i výraznější. Trochu nám zatrnulo ve 30. min. Z náhodného protiútoku jsme totiž inkasovali a utkání se alespoň na chvíli zdramatizovalo (Chrustek inkasoval po 210 minutách). Naši se však nenechali rozhodit a odpověď byla rychlá a rozhodující pro celý zbytek utkání. Pěkně kopnutý roh Palova (je dobré mít levonohého fotbalistu s dobrou kopací technikou) přímo na hlavu Kellera – ten byl v první půli snad u všeho – a gólu zabránila jen úmyslná ruka obránce. Následovala červená karta a penalta Poláčka – 3:1. Do poločasu se již skóre neměnilo, protože podobně jako Keller ani Šubin ve 38. min. svůj nájezd na brankáře nedotáhl do konce.

Začátek druhého poločasu kopíroval začátek prvního, s tím rozdílem, že velkou úvodní šanci Palov neproměnil. Dlouho předlouho váhal se střelou, až prováhal. Gólová byla po neuspořádané čtvrthodince, ve které se potvrzovalo, že proti deseti se špatně hraje, až 19. min. TK Pavla D. ze 30m a smrtící hlava T. Kořínka definitivně rozhodla utkání - 4:1. Soupeřovi začal docházet dech a jeho jedinou snahou bylo neinkasovat další branky a soustředili se jenom na bránění. Přesto jsme si nadále vytvářeli šance (v 72. min. po centru Poláčka Hořákovu hlavu bravurně vyrazil na břevno brankář) a ještě navýšili vedení  (79. min.) díky důrazu bojovníka Dlouhého, který napadáním rozehrávky hostů získal míč a zavěsil do prázdné branky - 5:1.

 

Sestava: Chrustek – Poláček, T. Kořínek, M. Kořínek – Palov, Stehlík, Keller, Rejdík – Šubin, Hořák

Střídání: 46.min. Řezáč za Kellera a Nachtigal za Šubina, 77.min. Dlouhý za Palova

2. kolo: SK Buštěhrad "B" - SK Stehelčeves
4.9. 2011

Po úspěšně zvládnutém vstupu do nové sezóny nás ve druhém kole čekalo derby na hřišti v Buštěhradu. V přípravě jsme porazili  „Áčko“ na penalty, takže utkání s rezervou domácích měla být snadná záležitost. Překvapivě to však byli domácí, kteří byli na začátku utkání aktivnější. Zdá se však, že letošní naše síla je v brejcích a hned první dvě naše zteče mohli skončit brankou. V obou se ocitl díky svému důrazu Šubin, poprvé na mu na poslední chvíli ukopl míč domácí obránce a podruhé jeho oblouček přes brankáře skončil na tyči. Mezitím však měli obrovskou šanci i domácí, hlavička z malého vápna šla vysoko nad. Postupně jsme přidávali na obrátkách a i když náš výkon byl trochu profesorský, na domácí platil. Především před soupeřovou brankou jsme byli mnohem nebezpečnější a dokázali jsme se i gólově prosadit.  V 18.min. po  pěkně kopnutém TK Pavla D. za obranu prokázal své kvality Řezáč a hlavou otevřel skóre – 0:1, ve23.min.  výborný Rejdík zatáhl míč až k postranní čáře, na jeho centr ke vzdálené tyči naskakovali oba útočníci a lépe postavený Šubin skóroval podruhé – 0:2, ve 33.min. opět zafungovala spolupráce mezi našimi útočníky, kteří se prosadili proti pěti soupeřovým hráčům. Zakončoval s velkým přehledem Hořák mezi dvěma stopery  obloučkem přes vybíhajícího brankáře – 0:3 a závěrečný účet prvního poločasu podtrhl v 37.min. opět Šubin, po rohovém kopu vydoloval míč v nepřehledné situaci na brankové čáře – 0:4.

   V těchto fázích zápasu jsme byli jednoznačně lepší, přehrávali jsme domácí na všech frontách, obrana pracovala téměř bezchybně a co prošlo za obranu měl s velkým sebevědomím chytající Chrustek, záloha dirigovaná neúnavným Stehlíkem rozebírala kombinacemi svůj protějšek a o důrazných útočnících již byla řeč. Měli jsme i několik dalších šancí, za zmínku stojí pěkná Tučkova střela bez přípravy z velkého vápna, kterou brankář vyboxoval na roh.

Do druhého poločasu nastoupila i nová posila Palov místo Hořáka a my jsme pokračovali v podobném duchu konce prvního poločasu. V 52.min. jsme zvýšili svůj náskok na 0:5, na zadní tyč kopnutý roh Tučka si neomylně naběhl T.Kořínek a zavěsil, jak jinak, hlavou. Buštěhradští však zdaleka nehráli tak špatně, jak ukazovalo skóre a neustále se sympaticky snažili hrát fotbal. Naši, ukolébáni dostatečným vedením, začali polevovat a zbytek utkání byl víceméně vyrovnaný, hrálo se více na naší polovině a k vidění byl docela pohledný fotbal. Nejzajímavější úsek druhého poločasu byl mezi 70. a 73.min. To šla šance za šancí na obou stranách. Naše akce střídajících hráčů Dlouhého (probil se obranou až před brankáře), Palova (polovysoký centr T.Kořínka sklepl vedle otevřené branky) a Krejcara (v sólovém úniku obešel i brankáře, pak mu však míč odskočil) byly proloženy průniky domácích naší méně koncentrovanou obranou, na vynikajícího Chrustka však nikdo nevyzrál ani po zbytek utkání a opět uhájil čisté konto. Konečná výhra i přes poněkud místy profesorský přístup je zasloužená, i když pro domácí hodně krutá.

Sestava:  Chrustek – Pavel D. – M.Kořínek, T.Kořínek, Poláček – Řezáč, Stehlík, Tuček, Rejdík – Šubin, Hořák

Střídání:  45.min. Palov za Hořáka, 63.min. Krejcar za Řezáče, 67.min. Dlouhý za Šubina

1. kolo: SK Stehelčeves - Sokol Družec "B"
27.8. 2011

S napětím jsme všichni očekávali, zda se po loňské hodně nepodařené sezóně  oklepeme a shodíme ze sebe onu pomyslnou deku, která prý zavinila náš sestup. Přípravná utkání dopadla nad očekávání dobře, především výhru nad okresním Brandýskem asi nikdo nečekal. Jenže i loni jsme přípravu zvládli podobně bravurně a po té následoval velký sešup. Do nového ročníku jsme posílili o staronové hráče Veselého a Hořáka a  před utkáním se objevila i bývalá stehelčevská hvězda Řezáč. A aby byly změny kompletní, do horkého trenérského křesla usedl Skořepa.

   Sestavu  družecké rezervy, dle loňských výsledků jednoho z nejvážnějších konkurentů v boji o postup, tvoří převážně starší zkušení fotbalisté a na úvodu utkání to bylo patrné. Hrálo se více na naší polovině, hosté častěji drželi míč na svých kopačkách, ale díky výborné hře obranné čtveřice (tah s Pavlem D. na postu stopera trenérovi vyšel) byli před naší brankou neškodní. Naopak, na druhé straně dělali poněkud pomalejší obraně velké starosti především z brejků oba naši útočníci, kteří se dostali do několika menších šancí (Šubin, Hořák) a velkou šanci měli ve 26.min. po rohu Pavel D., když hlavou trefil na brankové čáře stojícího obránce a ve 30.min. Keller. Ten po jednom z brejků dostal pěknou přihrávku od Šubina do volného prostoru, na kluzkém terénu mu míč v rozhodující chvíli odklouzl. Postupem doby naše záložní čtveřice dirigovaná vynikajícím Stehlíkem a často doplňovaná T.Kořínkem zvýšila úsilí v soubojích a hostům jakoby docházel dech. A co bylo pro vývoj utkání důležité, svou převahu jsme dokázali přetavit ve vedení. Nejprve po rychlé kombinaci se k míči dostal dravý Hořák (38.min. – 1:0) a posléze po „nejfotbalovější akci roku“ dopravil čtyřicetimetrový pas Stehlíka rybičkou Šubin za záda brankáře podruhé (41.min. – 2:0)

Začátek druhé půle byl plně v naší režii. Dvakrát se výborně prezentoval v první půli trochu neviditelný Veselý. Jeho prudkou střelu k tyči bravurně zlikvidoval brankář a po sólu od půlky hřiště našel přihrávkou volného Šubina. Ten se  místo střely snažil  ještě najít lépe postavené spoluhráče. V 65.min. opět zazářil družecký brankář, když házenkářským vykopnutím zlikvidoval střelu Řezáče z bezprostřední vzdálenosti. Šance přišla po ose Stehlík- Šubin. V té době již bylo na hřišti jenom jedno mužstvo. Naši výborným pohybem a agresivním napadáním vůbec nepustili hosty do hry a ti se na dlouhé minuty nemohli dostat ani na naší polovinu. V 78.min. po jedné takové ztrátě spolu zakombinovali oba útočníci a Šubin pojistil naše vedení – 3:0. V 84.min. mohl korunovat svůj výkon  gólem Stehlík. Hravě prokličkoval mezi půlkou družeckých hráčů a sám proti brankáři nechal opět vyniknout nejlepšího hostujícího hráče. Dlužno podotknout, že mu tentokrát ulehčil situaci střelou hodně doprostřed branky. A těsně před závěrečným hvizdem přišel moment, který snad ani přijít neměl. K TK ze 40m. se postavil Pavel D. Na jeho prudký centr ke vzdálenější tyči sice naskakovali hned tři naši hráči, míč ale mezi nimi prolétl bez teče a rozvlnil síť počtvrté. Když se Pavlovi někdy před dvěma roky celkem povedla jedna akce, jeho „prsíčka, fofrovačka, gól“ musíme poslouchat dodnes. Jak dlouho budeme muset poslouchat o jedné zbloudilé střele, která náhodou zapadla k tyči?

Sestava: Chrustek – Pavel D. – M.Kořínek, T.Kořínek, Poláček – Veselý, Keller, Stehlík, Rejdík – Šubin, Hořák

Střídání: 64.min Řezáč za Kellera, 83.min. Dlouhý za Šubina