Sezóna 2010/2011

26. kolo: SK Stehelčeves - FK Brandýsek "B"
18.6. 2011

n/a

25. kolo: SK Buštěhrad - SK Stehelčeves
11.6. 2011

Konečně utkání, ve kterém o nic nešlo. Sousedé z Buštěhradu sice hrají v dobré formě, nám však už jde pouze o to ukázat, že fotbal hrát umíme a že také dovedeme vyhrát.  Tak proč to nezkusit  zrovna v malém derby byť i s hodně improvizovanou sestavou.

Od počátku však byl patrný rozdíl ve výkonnosti a už v 16.min. dokázali domácí svůj mírný, ale trvalý tlak zúročit ve vedoucí branku. Natřikrát odkopávaný míč stejně doputoval do naší sítě – 1:0. Že můžeme také zaútočit jsme zjistili až ve 22.min. Průnik Tučka zakončoval Pavel D. střelou do náruče brankáře. Hned z protiútoku nás po dalekonosné střele zachránilo břevno a domácí šance se začínali množit. Ve 26.min. se domácí hráč proháčkoval celou obranou a obstřelil brankáře naštěstí i s brankou a vzápětí další trma vrma (oblíbený výraz slovenského komentátora Karola Poláka) skončila střelou vedle a ve 33.min. si opět zahrálo břevno naší branky po padajícím listí ze 20m.

Ani ve druhém poločasu se obraz hry nezměnil, navíc domácí začali své šance proměňovat a skóre utěšeně  (z pohledu domácích) rostlo. Navíc po odstoupení zraněného Šubina  jsme ztratili i zbytek útočného potenciálu a pohled na naší hru byl opravdu, ale opravdu neutěšený. Nepamatuji, kdy naposledy jsme hráli tak odevzdaně a  bez jiskry. Jedinkrát jsme se dostali před soupeřovu branku v 81.min. a po rohu se ze skrumáže odražený míč dostal k Pavlovi D. a ten snížil na konečných 5:1. Škoda, že podobný klid v koncovce jsme nenašli v utkáních, ve kterých jsme měli místy i drtivou převahu a zakončit jsme nedokázali.

Pro úplnost seznam branek domácích:

48.min. – zakroucený TK k tyči vyrazil Táborský na koleno dobíhajícího hráče- 2:0

58.min – přetažený centr na volného a nikým nehlídaného hráče – 3:0

60.min. – jako třetí gól  přes kopírák - 4:0

76.min. – nejhezčí gól utkání  - bomba přímo z voleje – 5:0

Sestava: Táborský – T.Kořínek – M.Kořínek, Keller, Dlouhý – Tuček, Dobrý, Rejdík,Poláček - Pavel D., Šubin

24. kolo: SK Stehelčeves - SK Lhota "B"
4.6. 2011

Před utkáním se Lhotou jsme si byli vědomi, že pokud nezvítězíme, náš sestup bude definitivně stvrzen. Se Lhotou jsme sehráli v minulosti nejedno pěkné utkání a poslední z nich na podzim jsme zvítězili po nejlepším výkonu celého ročníku 4:0. Při současné formě a navíc bez nejlepšího našeho hráče Stehlíka však náš úspěch tipoval málokdo.

Když jsme se štěstím přestáli první pětiminutovku bez úhony (1.min – po hrubce Kellera v rozehrávce hasil na poslední chvíli poprvé od začátku hrající Dlouhý, 4.min. – příliš průchodná obrana nestačila pokrýt útočníky a tentokrát zachraňovala tyč), vyrovnali jsme hru a vypadalo to, že při troše štěstí by to mohlo nakonec i jít. Hrálo se spíše od vápna k vápnu, oba brankáři rozhodně nepatřili k nejfrekventovanějším hráčům, do několika menších šancí jsme se ale spíš dostali my. Velkou šanci jsme měli ve 42.min. Do vápna si dobře naběhl Tuček, na centr však byl příliš krátký a ke konci poločasu jsme dokonce šli po zásluze do vedení. Střelu Pavla D. po samostatném průniku vyrazil brankář míč  před T.Kořínka a na jeho dorážku už nestačil 1:0

Druhý poločas začal podobně jako první, naše obrana byla pod velkým tlakem a několikrát jsme odvraceli jen se štěstím. Po čtvrthodině jsme se alespoň na chvilku vymanili z tlaku a nebyli jsme daleko od zvýšení náskoku. A byl to opět T.Kořínek, který centr do vápna jenom lízl hlavou vedle. To však bylo jediné, co jsme za celý poločas předvedli směrem dopředu, naopak hosté postupně vygradovali svůj tlak do maximálních otáček, čemuž jsme čelili jen za cenu odkopávání míče na rohy, na auty,kamkoli. A po jednom rohu také hosté devět minut před koncem vyrovnali. Na obrat utkání jsme již neměli dostatek sil a ani umu, naopak v poslední minutě jsme ještě inkasovali. I přes prohru, která definitivně  zpečetila náš sestup nelze hráčům vytknout snahu a bojovnost. Myslím, že každý z nich odvedl na hřišti maximum možného.

Sestava: Táborský – Keller – M.Kořínek, T.Kořínek, Dlouhý – Tuček, Dobrý, Rejdík, Poláček – Pavel D. - Šubin

23. kolo: Čechie Velká Dobrá "B" - SK Stehelčeves
29.5. 2011

Utkání  s rezervou  Čechie Velké Dobré posilněné hráči s Áčka připomínalo od začátku až do konce hru kočky s myší také díky naší prořídlé sestavě. Do hry od začátku nastoupili Petlán a Dlouhý a bohužel ani jeden neodvedl dobrý výkon. Dlouhému útok vůbec nesvědčí a s Petlánem si jeho protějšek dělal prakticky co chtěl. Paradoxem je, že oba jmenovaní jako jediní se dostali do šance a byli blízko ke skórování.

Naši sice vstoupili do utkání aktivně, ale domácí nás umravnili hned po 13.min. po rychlém protiútoku, kdy propadl právě Petlán a domácí přečíslení využili ke skórování. Tento výsledek jsme drželi díky výbornému výkonu Táborského téměř celý poločas a dokonce jsme mohli i vyrovnat. V 19.min. se po chybě domácí obrany dostal k míči Dlouhý, prostrčil míč pod brankářem, pak si ho ale  přeskakujíc brankáře ukopl patou. Jinak se hrálo pouze na naší polovině, na 2:0 zvýšili doberští po množství šancí až ve 42.min. Po souboji s T.Kořínkem v malém vápně zůstal otřesený útočník ležet, naše obrana přestala hrát, nikoli však soupeř.

Hned v úvodu druhého poločasu, který jsme taktéž začali aktivněji než soupeř, měl svou již zmiňovanou šanci Petlán . Jeho střela snad ze 30.m se plácala mezi břevnem a rukama brankáře. Pak však již opět úřadovali domácí a svou snahu korunovali dalšími brankami. Na 3:0 zvýšili v 60.min opět po propadu Petlána z rychlého protiútoku a o 6 min. zvýšili na 4:0. Čestného úspěchu jsme dosáhli v 81. z PK Poláčka za stažení T.Kořínka

Svou premiéru mezi dospělými si odbyl sedmnáctiletý brankář Lukáč. A nebyla to zrovna šťastná premiéra. Na míč si sáhl dvakrát, vždy když ho lovil ze sítě za jeho zády, čímž upravili domácí na konečných 6:1.  Dlužno podotknout, že mu jeho roli obránci neulehčili ani náhodou.

Sestava: Táborský – T.Kořínek – M.Kořínek, Keller, Poláček – Petlán, Pavel D., Stehlík, Havlát – Dlouhý                                                                                                                  

22. kolo: SK Stehelčeves - SK Doksy "B"
21.5. 2011

Utkání s dokeskou rezervou bylo pro nás bez nadsázky existenční. V případě porážky by nám zbývala již jen mizivá teoretická šance na udržení. Stejně jako v mnoha předchozích utkáních si nikdo z nás nepřipouštěl možnost neúspěchu, ovšem samotný průběh byl hodně podobný většině našich jarních, ale i podzimních zápasů. Na to abychom prohráli, nepotřebujeme soupeře, umíme se porazit sami.

 A toto utkání bylo přímo vzorové. Běžela druhá minuta utkání a Doksy se poprvé dostali na naší polovinu. Poláček, trochu tísněn dotírajícím útočníkem, zvolil dle mého názoru správně malou domů a Táborský místo aby v klidu přihrál na druhou stranu, kde se nabízel M.Kořínek, nastřelil dobíhajícího útočníka. Pro něj již nebyl problém trefit prázdnou branku. Soupeře jsme hodně zatlačili a vyrovnat se nám mohlo poštěstit v 9.min. Hlavičku Tučka po Stehlíkově centru vykopával obránce z brankové čáry. Podruhé se hosté dostali před naší branku ve 14.min. a málem bylo opět zle. Skákavá šmudla proskotačila Táborskému mezi rukama a od pohromy nás zachránilo jeho reflexivní vyplácnutí míče z brakové čáry.

To na druhé straně hřiště jsme se blýskly sérií neproměněných tutovek. Dvě zahodil Šubin ve 26.min. Nejprve tak dlouho hledal na malém vápně nejvhodnější okamžik ke střele, že se k ní ani nedostal a potom centr Pavla D. tlačil tělem metr od prázdné branky na tyč. Z velkého tlaku se hosté na chvilku vymanili v 35.min. a opět byli nebezpeční. Hlavičkující útočník přestřelil z malého vápna prázdnou branku. Náš tlak gradoval na konci první půle a po sérii rohů měli tutovky na svých kopačkách Šubin a Keller.

Do druhé půlky jsme nastoupili se dvěma změnami. Za Kellera a Havláta přišli Skořepa a Dobrý a na hřišti to bylo rázem znát. Z útoku stažený Tuček a Dobrý zkvalitnili zálohu a buldok Skořepa svým důrazem hodně na zadáky platil. Jenže festival neproměněných šancí, které jsme si vypracovali z místy drtivého tlaku, pokračoval:  46.min – centr do vápna v záklonu Skořepa hlavičkoval na Šubina a ten obětavě v pádu nastřelil tyč, 50.min. – TK Tučka proletěl ve vápně, aniž by ho někdo doklepl do branky, 56.min. – pumelice Pavla D. z TK šla přímo do náručí brankáře, 64.min. – Po průniku Pavla D. Tuček netrefil skákavý balón metr od branky. Hosté pouze odkopávali míče na naší polovinu a číhali na příležitost proniknout do hodně otevřené obrany a spoléhal ve předu na rychlonohého útočníka (dr. Ouředník je výborný chirurg, jehož služeb využilo již několik našich hráčů). Dvakrát ho za cenu hraničních zákroků zastavil T. Kořínek, V 75.min. opět hasil přečíslení a centr do vápna vyřešil razantním odkopem přímo do šibenice bezmocného Táborského – 0:2. A pak, že neumíme dávat branky.

A tak o osudu utkání a potažmo i o našem účinkování ve III. třídě bylo prakticky rozhodnuto. Nic nezměnila ani střela střídajícího Dlouhého z 10m. Jinak utkání mělo vše, co k fotbalu neodmyslitelně patří. Inzultaci pomezního rozhodčího hlavní radši neviděl, také vniknutí rozvášněného fanouška posilněného výborným pivem, které nám s láskou čepuje p. Miller, se obešlo bez následků na zdraví.

Sestava: Táborský– T.Kořínek–, M.Kořínek, Keller, Poláček – Stehlík, Pavel D., Rejdík, Havlát – Tuček, Šubin

Střídání: 46.min – Skořepa a Dobrý za Havláta a Kellera, 78.min. Dlouhý za Šubina

21. kolo: SK Hřebeč "B" - SK Stehelčeves
15.5. 2011

Pouhopouhé dva týmy jsme na podzim porazili a jedním z nich je hřebečská rezerva. Proto jsme k utkání přistupovali s velkým optimismem a nadějí.

První větší šanci sice měli domácí, závar před naší brankou jsme přestáli a po té jsme převzali otěže zápasu my. Přehrávali jsme soupeře především ve středu pole trpělivou kombinační hrou plnou kupodivu přesných přihrávek. Vše však končilo před velkým vápnem a když už jsme se dostali do šance, neměli jsme dostatek klidu na úspěšné zakončení ( na Stehlíkův centr ze strany  osamocený Tuček nedoskočil a v zápětí Šubin sám před brankářem střílel pouze do něj). A tak nám domácí dali hořkou lekci z produktivity. Ve 22.min. předvedli po rychlém protiútoku  to, čemu se za mého mládí říkalo česká ulička a útočník sám na rohu malého vápna v klidu obstřelil brankáře. 1:0.

Srovnat jsme mohli ve 28.min. Také Tuček se dostal do přímého souboje s brankářem, který jeho střelu k tyči zlikvidoval efektní a efektivní robinzonádou. To domácí byli před naší brankou mnohem rozhodnější a stačili jim pouhé dvě šance k tomu, aby již do přestávky bylo utkání rozhodnuté. V 32.min. přes kopírák okopírovali svůj první gól a ve 44.min. opět po rychlém protiútoku zvýšili na 3:0.

Do druhého poločasu nastoupil do naší branky Táborský. Chrustek totiž opět neukočíroval své chování, znectil vše živé kolem sebe, pouze na svou osobu jaksi zapomněl, a po žluté kartě nebyl dalek od vyloučení. Samotná hra ve druhém poločasu byla dlouho nezajímavá. Domácí v poklidu kontrolovali svůj náskok a naše snahy zbrzdil nejen silný déšť ale především vlastní hra. Dít se něco začalo až po půlhodině hry. Nejprve se na každé straně se v dobrém světle ukázali oba brankáři. Táborský zlikvidoval sólový nájezd a domácí brankář nejprve vyrazil TK T.Kořínka a dorážku Dlouhého k tyči vyrazil na roh. A v závěrečné pětiminutovce začali padat i góly. Ve 40.min. zvýšili domácí svůj náskok střelou pod víko, ve 42.min. Tuček z otočky na velkém vápně zkorigoval na 4:1 a v poslední minutě po dlouhém nákopu dopředu přehazoval útočník špatně postaveného Táborského. A tak největším hrdinou zápasu byl pomezní rozhodčí hostů, který promrzlý a promoklý na kost musel skousnout dalšího potupného búra v naší síti.

Sestava: Chrustek – Keller – M.Kořínek, T.Kořínek, Poláček – Stehlík, Dobrý, Rejdík, Havlát – Tuček, Šubin

Střídání: 45.min. Táborský za Chrustka, 75.min. Ševčík za Dobrého, 79.min. Dlouhý za

20. kolo: Baník Švermov - SK Stehelčeves
7.5. 2011

 

Na hřiště nepříjemného Švermova jsme jeli s vědomím, že nemáme co ztratit, naopak,  že můžeme hodně získat. Překvapivě jsme začali utkání v mnohem větší pohodě a přehrávali jsme domácí hlavně ve středu pole. Taktika domácích hrát vše dopředu na jejich výraznou oporu Růžičku však vyšla hned ve 12.min. Rychlý útočník si trochu se štěstím obhodil M.Kořínka a přesný centr na penaltu dorazil jeho kolega v útoku za záda bezmocného Chrustka – 1:0.

K rychlému vyrovnání nám pomohlo, snad poprvé od začátku soutěže velké štěstí a obrovská chyba nejistého brankáře domácích. Těžkopádná obrana hodně chybovala a po jedné z chyb se v 15.min. dostal Tuček náhodně k míči. Jeho padající list z 30m směrem k bráně brankář neudržel  v rukou a naplácal si ho do sítě – 1:1

Zbytek poločasu se nesl ve znamení vyrovnané hry v poli, překvapivě my byli ti fotbalovější bez efektu směrem k soupeřově brance.Výjimkou byla gólová šance ve 42.min. To se výborně uvolnil Šubin přihrál na malé vápno a tam nejprve Rejdík a pak Dobrý se marně snažili prostřelit chumel hráčů. Naopak domácí se před Chrustka dostávali rychlými kontry. Ovšem ten byl k nepřekonání, zlikvidoval tři tutovky ( 25., 29. a 38.min) a hlavně jeho zásluhou se šlo do kabin za nerozhodného stavu. To však bohužel již bez Stehlíka, který se ve 40.min. zranil.

Hned od začátku druhé půle bylo jasné, že se s námi domácí o body dělit nechtějí a  zle nám zatápěli. V 50.min. opět zaúřadoval Růžička, nacpal se ve vápně před M.Kořínka a ten mu nechtěně brnknul o patu. Štěstí však při nás stálo i tentokrát, penaltu sám postižený kopl vedle. A tak gól padl k překvapení všech na druhé straně. Poprvé jsme se dostali k soupeřově vápnu a rychlý protiútok řešili domácí pouze faulem . TK z 20m přetáhl Tuček na Šubinovu hlavu a ten potvrdil svou pověst nebezpečného střelce – 1:2

Hodně lichotivý výsledek jsme drželi až do 30.min. Po drtivém tlaku domácích, kterému jsme odolávali jen s vypětím všech sil přišel dlouhý balón za obranu a prudký centr na malé vápno. V souboji všudypřítomný Růžička nejenže překonal vyběhnuvšího Chrustka, ale ještě mu přišlápl nohu tak nešťastně, že mu poranil jeho načaté koleno. Do branky se stáhl Tuček, a vzhledem k tomu, že již před tím také pro zranění odstoupil Šubin, naše koncepce se definitivně zhroutila a švermovští nám začali sázet jeden gól za druhým (38., 42. a 45.min,) až se skóre vyhouplo na konečných 5:2.

Sestava: Chrustek – T. Kořínek – M. Kořínek,  Keller, Poláček – Havlát, Pavel Donoval, Rejdík, Stehlík – Tuček Šubin

Střídání: 40. min Dobrý za Stehlíka

             70. min Petlán za Šubina

             75. min Dlouhý za Chrustka

 

19. kolo: SK Stehelčeves - Sparta Dřetovice
30.4. 2011

Po delší době jsme v derby s Dřetovicemi nebyli favorité my, ale v derby prý favorité nevyhrávají…

Utkání začalo oboustranně opatrně se zajištěnými  obranami a tak se  hrálo se především od vápna k vápnu. Jenže i to stačilo hostům ke skórování. Hned první střela na branku v 10.min (z velkého vápna střílela nová posila hostů Poucha) se hodně zkroutila a k překvapení všech zapadla k tyči. Po obdrženém gólu jsme hlavně díky zvýšené bojovnosti v osobních soubojích zatlačili hosty k jejich vápnu. Po právu proto přišlo vyrovnání ve 22.min. Pavel D. vybojoval míč při dřetovické rozehrávce a prudkým centrem našel rychlého Tučka u vzdálenější tyče a ten nekompromisně z první zakončil. Hosté v této fázi hry pouze nakopávali míče dopředu a spoléhali na brejky, což jim téměř vyšlo ve 26.min. Chrustek střelu z úhlu s přehledem zlikvidoval. 

Na hřišti však dominovalo jen jedno mužstvo. Proti našemu presingu nenacházel soupeř zbraň, avšak naší slabinou je především proměňování i těch nejvyloženějších šancí. Ve 33.min. měl 100% tutovku Šubin, který sám na malém vápně tlačil míč k tyči, ale branku minul. Hosté si uvědomili, že pasivní obrannou hrou nemají šanci a na konci poločasu nás překvapili dvěma velkými šancemi, při kterých nás jednoznačně podržel Chrustek.

Druhá půle již byla mnohem vyrovnanější, obě mužstva jakoby se spokojila s dělbou bodů se netlačila dopředu a dlouho se na hřišti nic nedělo. Postupně však Dřetovice přebírali iniciativu (že by rozdíl ve fyzičce?) a dostali se do několika menších šancí. Rozhodující moment v utkání přišel v 73min. Hosté kopali roh na bližší tyč, tam si útočník zašlápl balón, pokryl tělem dva obránce a podivným dloubákem přehodil chumel hráčů. Zbytek utkání si hosté již pohlídali. Přestože jsme v poli byli lepším  a možná i fotbalovějším týmem, výhru si Dřetovice vzhledem k většímu množství šancí zasloužili. Vždyť ve druhém poločase jsme Hasmana v jejich brance vůbec neohrozili.

Sestava: Chrustek – T. Kořínek – M. Kořínek,  Keller, Poláček – Havlát, Pavel Donoval, Rejdík, Stehlík – Tuček, Šubin

Střídání: 54. min Dobrý za Kellera

             81. min Petlán za Havláta

 

18. kolo: SK Vinařice - SK Stehelčeves
23.4. 2011

Proti dalšímu z favoritů skupiny jsme nastoupili s taktikou zahustit prostor před vlastním velkým vápnem a hlavně  neotvírat prostor pro rychlá křídla domácích. Proto se v sestavě objevili hned dva předstopeři a tato taktika se ukázala jako velice účinná.

Bohužel dokola se opakuji snad po každém kole, že větší hrozba pro nás jsou vlastní školácké chyby než hra soupeře. A tak jsme opět již v první minutě inkasovali. Z taktiky propadl Havlát, který si při prvním útoku domácích vůbec nehlídal svého záložníka a nechal ho osamělého v hloubi naší poloviny. Ten po přenesení hry na něj měl dostatek prostoru, aby zatáhl až do našeho vápna a přihrál na nekrytého útočníka který z prostoru penalty prostřelil Chrustka – 1:0. Z vedení se domácí těšili jen dvě minuty. Stehlík na půlce vystihl přihrávku, přesně našel Šubina na malém vápně a ten střelou po zemi trefil dobíhajícího obránce, který míč srazil do branky – 1:1.

Po divokém začátku utkání jsme převzali iniciativu, obrana svědomitě plnila stanovenou taktiku a v záloze jsme přehrávali soupeře kombinační hrou. Měli jsme i několik slibných náznaků šance, hlavně střely T. Kořínka a Stehlíka (obě nad) hodně vyděsili Detvianského v brance Vinařic. Jenže stačil jeden protiútok v 32. min. a dlouhé vhazování do mlýnice na roh malého vápna. Tam nejvýše vyskočil Stehlík a trochu přistrčen míč jen přizvedl do vlastní sítě. Chrustek zcela nepochopitelně totiž vybíhal proti vhazování, ale k míči se přes skrumáž hráčů nemohl dostat – 2:1. Po hloupém gólu se naše taktika naprosto zhroutila, obrana hrála chaoticky a otevírala prostor pro pověstně rychlá křídla domácích. A tak přišel zasloužený trest v podobě třetího gólu. Přetažený  RK v 38. min. vrátili domácí před branku, kde zakončoval důrazný útočník mezi třemi našimi bránícími hráči.

Šanci vrátit se do utkání nám nabídli domácí na začátku druhého poločasu. Míč na půlce propadl mezi obránci čehož využil Šubin ke brejku. V rozhodující chvíli se mu však míč rozskákal a s nepovedenou střelou si Detvianský hravě poradil. Naše naděje na bodový zisk pohřbil definitivně Keller, snažící se na malém vápně ukličkovat útočníka, který mu vypíchl míč a přihrál před branku na volného kolegu – 4:1.

Pátou branku jsme obdrželi tentokrát po chybě střídajících hráčů Petlána a hlavně Dlouhého. Přes ně prošel totiž centr na útočníka, ten si v brejku vedl s přehledem, kličkou se zbavil brankáře a zavěsil do prázdné branky – 5:1. Zkorigovat výsledek se nepovedlo Stehlíkovi v závěru utkání, když trefil hlavou tyč.

Závěr utkání byl pro nás stejně neskutečný jako průběh celého utkání. Nejprve totiž zkolaboval na půlce Keller a vzápětí nezaviněně v souboji nakopl vinařský hráč našeho (spolu se Stehlíkem) nejlepšího hráče M. Kořínka do nosu. Solidně pískající Hudera se již nemohl dívat na naše trápení a po dohodě předčasně ukončil utkání.

Sestava:  Chrustek – Keller – M. Kořínek, T. Kořínek, Rejdík, Poláček – Tuček, Stehlík, Pavel Donoval, Havlát – Šubin

Střídání: 45. min. Petlán za Havláta

  62. min. Dobrý za Pavla Donovala

  76. min. Dlouhý za Tučka (křeče)

 

17. kolo: SK Stehelčeves - Unhošť
16.4. 2011

Jen největší optimisté věřili v bodový zisk proti suverénovi naší soutěže, který v celém průběhu ještě neztratil ani bod. A roli favorita plnili hosté od samého počátku. Snadno prostupovali naší obranou a vytvářeli si brankové šance jako na běžícím pásu. Velkou oporou se však ukázal nestárnoucí náhradní brankář Poušťák Táborský, který se hned v úvodu blýskl dvěma perfektními zákroky. Postupně jsme se do hry dostávali i my a v 17. min. jsme byli velice blízko ke skórování. TK Poláček rozehrál do strany na volného Stehlíka a ten centrem našel Šubina na malém vápně. Jeho hlavička z dobré pozice skončila nad.

Pohříchu to byla naše nejen první, ale i poslední příležitost ke skórování. Další vývoj utkání již měli hosté plně ve svých rukou. Naši propadávali nejen v osobních soubojích, ale hlavně nestačili na unhošťské rychlostně. Nejlépe charakterizoval utkání T. Kořínek výrokem: „Kdybych stačil faulovat, tak jsem to udělal“. Reagoval tím na výčitku, proč takticky nepřerušil na půlce. Ve 24. min. v  jednom ze sprintérských soubojů Petlán marně stíhal svého záložníka a přerušit se mu povedlo až netakticky – ve vápně. Z penalty se exekutor nemýlil – 0:1. Když po dvou minutách zvýšili hosté nekompromisní střelou z první z velkého vápna, bylo o osudu utkání rozhodnuto. Velké štěstí jsme měli ve 36. min. Po chybné rozehrávce se  řítili unhošťští hned ve trojici proti osamělému Táborskému. Z metru však trefili jen tyč opuštěné branky. I tak šli do kabin s tříbrankovým náskokem. Po sérii našich chyb pronikl útočník až do vápna a střelou podél vybíhajícího brankáře uzavřel účet prvního poločasu.

Začátek druhého poločasu byl vyrovnanější než úvod utkání, několikrát jsme se dostali před branku hostů ve snaze zkorigovat nepříznivý výsledek. Ovšem hned první akce soupeře byla gólová. Rána pod víko byla nechytatelná – 0:4. Zbytek utkání se již dohrával v poklidu. Hosté, pod vědomím velkého náskoku se již nikam nehnali a naši hráči naopak nechtěli více inkasovat. To se však nepovedlo. Pátý gól přidali hosté po chybě Táborského, který vůbec nezareagoval na nepříliš zdařilou střelu z 25 m.

Sestava: Táborský – Keller – Poláček, T. Kořínek, M. Kořínek – Havlát, Petr Donoval, Stehlík, Petlán – Šubin, Pavel Donoval

Střídání: 25. min. Tuček za zraněného Petra Donovala

 

 

16. kolo: FC Slavoj Kladno - SK Stehelčeves
9.4. 2011

    Další utkání o přežití s posledním Slavojem Kladno mohlo v případě vítězství přinést klid šestibodového náskoku od sestupové příčky. Do zápasu již nastoupili Tuček s Pavlem Donovalem, takže jsme nastoupili v nejsilnější možné sestavě a dostatečným odhodláním a sebevědomím. 

    Bohužel hned první minuta utkání nás vrátila zpět do reality. Domácí se prvně dostali k míči a pasem za obranu vyslali do brejku rychlonohého útočníka na kterého Keller sice rychlostně nestačil, přesto se mu povedlo vytěsnit ho až k brankové čáře. Zdálo se již, že nebezpečí je zažehnáno, útočník však vyslal z téměř nulového úhlu propagační střelu, která nepřipraveného Chrustka překvapila – 1:0.

    Na vyrovnání se naštěstí nečekalo dlouho. V 8. min. se k odraženému míči dostal Šubin, kličkou se zbavil vybíhajícího brankáře a skóroval do opuštěné branky – 1:1. Po vyrovnání jsme se snažili zatlačit soupeře, ten však bránil pozorně a při přechodu do útoku hrál jednoduše a efektivně. Ve 12. min. opět po rychlém brejku stříleli nad, v 17. min. zbytečně ztratil Poláček míč a následný centr do vápna šel na paty neobsazeného hráče. Třetí velkou šanci v řadě měli domácí po rohu, kdy nejmenší hráč hlavou trefil břevno.

    Od poloviny prvního dějství jsme opět převzali iniciativu my a zahrozili jsme několika menšími šancemi. Ve 22. min. jsme mohli jít do vedení po pěkně kopnutém TK Pavla Donovala do malého vápna. T. Kořínek v souboji s brankářem sice míč netrefil ideálně, přišlo ale několik nebezpečných  dorážek v následné skrumáži. Do vedení šli ale domácí. Stačil jim k tomu jeden víceméně zbůhdarma nakopnutý míč až k našemu vápnu. Dobíhajícího útočníka držel na zádech M. Kořínek a místo, aby řešil situaci "nefotbalovým" odkopem nechával míč vybíhajícímu Chrustkovi. Jenže ten si šel pro míč hodně laxně a hbitý útočník mu míč vyšťouchl a zavěsil do opuštěné branky - 2:1.

    Do druhé půle nastoupili za Kellera a Tučka (oba laborují se zraněním) Rejdík a Havlát, obraz hry však kopíroval první půli. V 48. min. prokličkoval domácí hráč celou obranou od půlky až do vápna a střelu Chrustek reflexivně vykopl a v 51. min. po zbytečné ztrátě míče při rozehrávce následoval centr do otevřené obrany a tentokrát se již domácí nemýlili – 3:1.

    Na průběh utkání zareagoval zastupující trenér Jindra posílením útoku – Petlána nahradil Trník. Hodně jsme se tlačili dopředu a domácí se soustředili spíše na udržení výsledku a pozorně bránili. Jejich snahu jsme jim ulehčovali hodně nepřesným zakončením. Řada našich menších šancí, ani tři gólové zůstali nevyužity a velký tlak na konci byl hodně bezzubý. Takže místo abychom si zajistili klid, odvezli jsme si z Kladna Černého Petra v podobě sestupové příčky.

    A ještě zmíněné tři gólovky: 70. min. – Překopnutý míč za obranu a brejk hned dvou hráčů. Šubin místo přihrávky na Petra Donovala volil kličku brankáři, ten ji však vystihl. 85. min. – Pěkná kombinační akce na jeden dotek, Havlátův oblouček na Šubina, ten z vápna přestřelil, 88. min. – hlavou prodloužený TK Poláčka brankář vyrazil před sebe a střela T. Kořínka šla vysoko nad.

Sestava: Chrustek – Keller – M. Kořínek, T. Kořínek, Poláček – Tuček, Pavel Donoval, Stehlík, Petlán - Petr Donoval, Šubin

Střídání: 45.min. – Havlát (Tuček) a Rejdík (Keller)

             57. min. – Trník (Petlán)

 

 

15. kolo: SK Stehelčeves - FC Baník Stochov "B"
2.4. 2011

 

    V zápase  se stochovskou rezervou byl prvním přímým soubojem s týmem, který se pohybuje v sestupových vodách. V naší sestavě se stále ještě neobjevili dva klíčoví hráči, zraněný Tuček a z domova neuvolněný Pavel Donoval, a také bez Trníka. Naopak se poprvé představila nová akvizice Petlán.

    Začátek zápasu byl stejně jako celý první poločas velice opatrný. Hosté zcela evidentně přijeli se snahou zbytečně neinkasovat a veškerou svou snahu soustředili na obranu. A protože veškeré naše snahy končily před velkým vápnem, byla dlouhou dobu vidět pro nezúčastněného diváka nudná partie bez fotbalových momentů. Do jediné větší šance jsme se dostali ve 26. min. Po chybě v rozehrávce se zmocnil míče Petr Donoval, přihrávkou do vápna našel volného Šubina, který trochu zbrkle pálil z první vysoko nad. Za zmínku ještě stojí výborné centry Stehlíka, po kterých se do menších šancí dostali Rejdík a Šubin a dva nebezpečné rohy Poláčka. Po druhém T. Kořínek hlavičkoval do náruče brankáře. Hosté prakticky neohrozili naší branku a vynikali především řečněním s rozhodčím Dvořákem. Ten, po několika důrazných varováních, začal rozdávat žluté karty, což se ukázalo jako klíčové pro celé utkání. 

    Druhý poločas začal v duchu prvého, postupně jsme však přidávali na otáčkách a častěji jsme se dostávali do pokutového území soupeře. Tam jsme však naráželi na neschopnost s koncovce. V 55. min. Petr Donoval pěkně zpracoval centr do vápna a sám před brankářem netrefil branku. Rovněž Šubinova hlavička po rohu ze vzdálenější tyče šla podél opuštěné branky vedle. Náš tlak sílil a hosté přerušovali jen za cenu faulů, po kterých šli předčasně do sprch hned dva hráči po druhé žluté kartě (75. a 80. min.).

    Teprve naše početní převaha přinesla jediný gól zápasu. V 84. min. důrazný průnik na malé vápno Petra Donovala zastavili hosté faulem. Míč si i přes protesty trenéra postavil na značku Šubin a jeho špatně kopnutou střelu brankář bez problémů vyrazil, zpět k exekutorovi, který s velkým štěstím napodruhé míč dorazil za brankovou čáru. Závěrečná pětiminutovka byla přímo infarktová. Hosté po obdrženém gólu  nerezignovali a vrhli veškeré síly do útoku a naše obrana jen horko těžko odvracela. Po několika rozích byli velice blízko k vyrovnání. V poslední minutě z TK obstřelili zeď a skákavý balón Chrustek s velkými obtížemi vyrazil.

Sestava: Chrustek – Keller – M. Kořínek, T. Kořínek, Poláček – Havlát, Rejdík, Stehlík, Petr Donoval – Šubin, Petlán

Střídání:  67. min. - Dobrý (Havlát)

              87. min. - Dlouhý (Keller)

 

 

14. kolo: SK Běleč - SK Stehelčeves
26.3. 2011

 

    K prvnímu jarnímu utkání pod vedením nového trenéra Luďka Podraského jsme cestovali na horkou půdu do Bělče s odhodláním prokázat, že špatná podzimní forma je pryč. Avšak bělečští nás hned od začátku utkání vrátili na zem. Byli rychlejší, agresivnější v osobních soubojích a přehrávali nás také díky mnohem přesnější přihrávce. A tak již v první minutě se po špatném vyběhnutí Chrustka na centrovaný míč dostali do šance. Hlavička útočníka však neměla dostatečnou razanci, takže dobíhající obrana zavčasu zasáhla. Postupně jsme se začali vymaňovat ze sevření soupeře a v 5. min. musel zasahovat i domácí brankář, který si lehce poradil s Trníkovou střelou doprostřed branky. To však byla na dlouhou dobu poslední naše šance a nebylo divu, že do vedení šli zaslouženě domácí. Ve 21. min. přehodili hodně vysunutou obranu a při nájezdu útočníka byl Chrustek bezmocný - 1:0. O 5 min. později se domácí dožadovali penalty za celkem zbytečný faul Petra Donovala, rozhodčí Švagr st. nařídil pouze TK z rohu velkého vápna. S ním si však bělečský střelec poradil bravurně, když technickou střelou obstřelil Chrustka - 2:0.

    Druhý poločas jsme začali o poznání lépe, snaha zvrátit nepříznivý vývoj utkání byla na hráčích patrná. Zlepšili jsme pohyb a napadání soupeře a přitlačili je na jejich polovině. A díky výbornému Stehlíkovi jsme měli i velké šance. Hned ve 46. min. zatáhl míč po straně a jeho centr pod sebe našel Trníka, kterému se otevřel ve vápně nebývalý prostor. Střelu však vybíhající brankář vykopl. V 58. min. svým důrazem vybojoval míč před velkým vápnem, jeho pěknou střelu brankář s obtížemi vyrazil do zámezí. Následný roh prodlužoval opět Stehlík na zadní tyč na Šubina, který skluzem trefil pouze boční tyč. 

    Na vývoj utkání zareagovali domácí vyztužením obrany a kontrovali rychlými nebezpečnými brejky. Po jednom z nich v 67. min. trefili břevno a v 81. min. dva naši bránící hráči vystartovali proti jednomu protihráči, jemuž se podařilo prostrčit míč mezi mima na nabíhajícího spoluhráče k postranní čáře. Následoval centr do vápna a hlavička těsně nad.

    Zbytek utkání domácí s přehledem kontrolovali zasloužené vítězství a naše snahy alespoň zkorigovat výsledek byly bezzubé.

Sestavy: Chrustek – Keller - Poláček, T. Kořínek, M.Kořínek – Havlát, Rejdík, Stehlík, Petr Donoval – Trník, Šubin

Střídání: 70. min. Skořepa za Trníka 

               77. min.  Dobrý za Šubina

 

 

13. kolo: FK Brandýsek "B" - SK Stehelčeves
14.11. 2010

Závěrečné  podzimní utkání s posledním  Brandýskem bylo zároveň i utkáním nejdůležitějším. V případě výhry jsme  mohli přezimovat v  poklidnějších vodách středu tabulky, naopak prohra o dvě branky by nám přisoudila černého Petra. Ke zraněnému M. Kořínkovi však přibyl další klíčový hráč Tuček – taktéž výron v kotníku.

Utkání jsme zahájili mírným tlakem a je velká škoda, že jsme nevyužili první tutovku. Stehlík zatáhl míč po lajně a přesným centrem našel hlavu osamělého Šubina na malém vápně, ten však odkrytou branku netrefil.

Po čtvrthodině však začali úřadovat domácí a rychlými protiútoky hravě překonávali naší obranu, která byla děravější ementálu. V 17.´ propadl míč obranou a zabíhající hráč z malého vápna otevřel skóre. Po další rychlé akci vedli domácí již 2:0. Bleskový protiútok po straně a centr na volného hráče na penaltu byla čítankovou akcí. Další dvě velké šance soupeře zmařili nejprve v 30.´ Táborský (zlikvidoval samostatný nájezd) a v 31.´ Stehlík (rychle se stačil vrátit při akci dvou na jednoho). I tak se Brandýsek dočkal třetího gólu. Ve 40.´ hasila naše obrana další přečíslení faulem a TK skončil po nedorozumění brankáře se stoperem v naší síti.

Na konci poločasu nás do hry vrátil gól Veselého po přihrávce Šubina, který zpracoval dlouhý centr a obešel brankáře.

Druhý poločas začal naším obrovským tlakem a třemi 100% šancemi. V 46.´ vyboxoval brankář TK Pavla D. před Veselého a jeho tečovaná střela lízla tyč. Z následného rohu křižná střela hlavou T.Kořínka šla vedle a v 48.´ prodlužoval Petr D. z první,  brankář však zázračně vykopl.

Z našeho velkého tlaku se v 53.´ zrodila jediná velká šance domácích ve druhém poločasu. Brandýský útočník přesprintoval celou obranu a Táborský podruhé v utkání likvidoval sólový nájezd pádem pod nohy.

Zbytek poločasu se již odehrával plně v naší režii, vypracovali jsme si řadu velkých šancí, avšak koncovka, která nás trápí celý podzim opět selhala.Největší naše příležitosti ke skórování měli v 60.´ Šubin (po rohu od něj odražený míč vykopával obránce z brankové čáry), v 73.´ dva nadějné centry do vápna nikdo nedorazil do branky a z následného rohu šla střela z bezprostřední vzdálenosti rovnou do náruče brankáře a v 78.´ Petr D. z metru netrefil hlavou prázdnou branku.

Radovali jsme se tak jenom v 84.´ po rychlé akci na tři doteky zavěsil Petr D a tak i přes výborný výkon ve druhém poločase odjíždíme od našich sousedů s prázdnou a připisujeme si další prohru v utkání, ve kterém jsme (jak uznali i domácí) byli lepším týmem.

Po utkání se s námi bohužel rozloučil trenér Dobrý. Z rodinných důvodů  již trénování časově nezvládá. I přes nepovedenou podzimní sezónu tady Martin odvedl za tři roky ohromný kus práce a spolupracovat s ním byla pro mě radost. Martine, DÍKY! Věřím, že na nás nezanevřeš a těším se, že se ještě někdy sejdeme v jednom mančaftu.

SESTAVA: Táborský – Keller – Poláček, T. Kořínek, Rejdík – Havlát, Stehlík, Veselý, Petr D. – Pavel D., Šubin

STŘÍDÁNÍ:  70.´ Dobrý za Havláta

 

12. kolo: SK Stehelčeves - SK Buštěhrad
6.11. 2010

    Hodně si náš tým věřil proti Buštěhradu, který jsme v přípravě porazili vysoko 8:1, a to i navzdory tomu, že Buštěhradští mají v letošním roce fazónu. Obě mužstva začala opatrně, jakoby očekávaly, s čím vyrukuje soupeř. A první odkryli karty hosté v 17.´. Rychlonohý útočník bez problémů oběhl Poláčka a jeho střela jen těsně minula branku. Naše velká šance přišla ve 28.´Tuček vyslal Petra D. a naběhl si na zpětnou přihrávku, avšak prudkou střelou netrefil branku.

Nadále se hrálo spíše ve středu hřiště a při vyrovnané hře se soupeř snažil nebezpečnými střelami z dálky, zatímco naši přehrávali  hosty kombinací, která však ve finále vázla. Hodně nešťastná byla pro nás 34.´ Obloučkem kopnutý rohový kop sfoukl prudký vítr za záda nepřipraveného Chrustka, který pohledem pouze kontroloval – 0:1.

Zbytek poločasu nás v pohodě hrající Buštěhrad přitlačil a po šanci ve 42.´ ( autové vhazování prodlužoval útočník hlavou vedle) zvýšili ve 43.´ na 0:2. TK z půlky propadl obranou na malé vápno, kde číhal neobsazený hráč hostů.

I přes nepříznivý stav jsme šli na hřiště s odhodláním něco se zápasem udělat. Ovšem hned v 48.´ jsme po další chybě obrany inkasovali potřetí a v podstatě bylo po zápase. A bylo ještě hůře. Hodně nervózní Chrustek se místo hry věnoval spíše hodně peprným diskuzím se spoluhráči a na jeho výkonu to bylo znát. V 60.´ nevyběhl na centr do malého vápna a zabíhající útočník orazítkoval tyč a v 67.´ se další centr snažil vyboxovat. Míč netrefil a tak hosté pohodlně skórovali počtvrté.

Vzhledem k vyrovnané hře v poli vypadal výsledek hrozivě a možná i nespravedlivě a protože naši hráči nebyli schopni vepředu něco vymyslet, slitovali se  kamarádi z Buštěhradu a v 71.´ zkorigovali vlastním gólem po našem TK. V závěru utkání jsme si konečně vytvořili pořádnou akci. Petr D. si popotáhl pěkný Stehlíkův pas před branku a přihrál na volného Trníka. Ten však trefil jen brankáře.

11. kolo: SK Lhota "B" - SK Stehelčeves
31.10. 2010

 

    Poslední příčka v tabulce a pouhopouhých šest bodů po deseti odehraných kolech, to je hodně tristní statistika loňské štiky soutěže před utkáním se Lhotou, která, i když se jí momentálně také nedaří, patří mezi silnější soupeře. Ovšem poslední dvě utkání ve Lhotě nám vyšly a vždy byl k vidění pěkný fotbal. Přesto se po zápase někteří hráči přiznali, že do Lhoty jeli, stejně jako já, se stísněnými pocity.

    Utkání jsme však začali velice dobře, soupeře jsme přehrávali a už ve 2.´ jsme si vypracovali slibnou akci. Centr Šubina na dva volné spoluhráče skončil v brankářových rukavicích. A v 5.´ se na nás konečně letos snad poprvé usmálo štěstí. Po špatně kopnutém rohu na přední tyč se odkopnutý míč odrazil od vyvinutého hýžďového svalstva Pavla Donovala do branky – 0:1. Zvýšit náskok jsme mohli v 8.´ . Tučkovi zdařile sedla střela z 25m avšak lhotský brankář v tomto utkání čaroval.

    Domácí postupně vyrovnávali hru a začali být hodně nepříjemní. Především jejich kapitán byl ve středu hřiště k neudržení. Z jeho přihrávek si vypracovali dvě gólové šance. Ve 23.´ vyslal do úniku po křídle svého útočníka a jeho přihrávku na malé vápno dojížděl druhý útočník skluzem a k zakončení mu chyběli jen decimetry. Asi nejdůležitější okamžik zápasu přišel ve 28.´ Po centru za obranu postupoval útočník sám na Chrustka a jeho střelu z malého vápna náš brankář reflexivně vykopl. Určitě tímto zákrokem dá zapomenout na některé jeho slabší momenty z předchozích zápasů.

    Ani naši hráči však nechtěli zaostat a především hodně aktivní Tuček dělal svým pohybem lhotským zadákům velké starosti. Z jeho přihrávek mohli skórovat oba útočníci po půlhodině hry. Dvěma vynikajícími zákroky se však blýskl soupeřův brankář. Nejprve vychytal Pavla Donovala a posléze i obstřel Šubina.

    O přestávce hodně důrazně upozorňoval trenér hráče, aby se připravili na očekávaný nápor soupeře. Ti si jeho slova vzali k srdci a dirigováni výborným Kellerem soustředěně bránili. S výjimkou několika minut po rozhodčím otočeném rohu (p. rozhodčí Soused místy odevzdával domácím rozhodně více než oněch 5%, které se sluší domácím odevzdávat) obrana Lhotu k ničemu nepustila a naopak směrem dopředu jsme byli nebezpečnější my. V 55.´důrazně pronikajícího T. Kořínka nekompromisně podkopl bránící hráč a Poláček z TK dbajíc mé rady z tréninku (po dvou nastřelených tyčích jsem mu poradil, ať trefuje radši branku) vymetl domácímu brankáři pavučiny – 0:2.

    Lhotští však nerezignovali a nadále se snažili nepříznivý výsledek zkorigovat, naši však hráli s chutí a tak se menší šance střídali na obou stranách. Dlužno podotknout, že ty naše byly o něco nebezpečnější. V 67.´ hlavu T. Kořínka brankář s obtížemi vyrazil a následná bomba Veselého orazítkovala tyč. V 69.´ se blýskl pěknou individuální akcí Pavel Donovala a pojistil naše vedení na třígólový rozdíl.

Od tohoto okamžiku již bylo na hřišti pouze jedno mužstvo a domácí mohou poděkovat svému vynikajícímu brankáři, že se skóre měnilo již jen jednou. V 71.´ po velice pohledné akci po ose Tuček – Stehlík – Pavel Donoval zasahovat nemusel, v 81.´ se vytáhl při přízemní střele Veselého (u zrodu celé akce byl opět Tuček) a v 84.´ ho zachránila od další pohromy břevno. To si Petr Donoval zpracoval dalekonosný centr a vtipně přes obránce vypálil.

    Jako třešnička na dortu vypadá čtvrtý gól, kterým Pavel Donoval dovršil hattrick. A lze vysledovat i určité podobenství s obrazem v závěrečných minutách. Střídající Dobrý hledal našeho střelce přihrávkou, před kterou domácí stoper podklouzl, Houmr si jako za starých časů počkal na pohyb brankáře a pohodlně zavěsil.

Sestava: Chrustek – Keller – Poláček, T. Kořínek, Rejdík – Veselý, Tuček, Stehlík, Petr Donoval – Pavel Donoval, Šubin

Střídání: 72.´ Dobrý (Šubin)

             82.´ Ševčík (Veselý)

10. kolo: SK Stehelčeves - Čechie Velká Dobrá "B"
23.10. 2010

    Při zlepšené hře v minulých utkáních jsme chtěli konečně udělat výsledek i proti silnějšímu soupeři, za kterého lze loňského účastníka OP určitě považovat. Navíc v utkání proti Čechii VD jsme již jednou započali tažení za záchranou, když jsme dokázali před několika lety zvítězit na jejích hřišti.

    Bohužel brzký gól hned v 7.´ naznačil, že tentokrát se favorit zaskočit nenechá. Hosté působili mnohem fotbalověji, hráli uvolněně a snadno se dostávali do šancí. Největší ale měli po tradiční chybě našeho brankáře, který vyběhl na velké vápno proti tísněnému útočníkovi. Ten naštěstí odkrytou bránu netrefil.

    Teprve potom začali naši hráči vyrovnávat hru a několikrát se dostali i do šance. Ve 20.´ se Tučkův pěkně kopnutý TK na malé vápno odrazil od několika hráčů za, ve 28.´ Šubinova střela neměla dostatečnou razanci a ve 33.´ T. Kořínek poslal míč hlavou po RK  přímo do náruče brankáře. Největší naší šanci trestuhodně zahodil Trník ve 40.´ Pěkně si zaběhl na centr ze strany, avšak prázdnou branku hlavou netrefil.

    V závěru poločasu měli hosté několik šancí, ale ani oni klid v koncovce neměli.

    Obraz hry se nezměnil ani v druhém poločase. Bojovností jsme doháněli kvalitu soupeře a k vidění byl celkem pohledný fotbal. Na dvě naše šance v úvodu utkání (v 49.´ po TK Tučka Trník hlavou opět branku netrefil a o minutu později předvedli to samé bratři Donovalové) odpověděli hosté vzápětí také dvěma příležitostmi, při kterých se vyznamenal Chrustek. V 75.´ však nestačil na střelu neobsazeného hráče z hranice velkého vápna a osud utkání se naplnil.

    Nic nezměnil ani náš závěrečný tlak, ve kterém jsme si vytvořil dvě slibné šance Petr Donoval. V 80.´se po TK Poláčka trochu pletli s Trníkem a hlavička Petra pouze orazítkovala tyč  a minutu před koncem opět po TK Poláčka po skrumáži před brankou trefil pouze brankáře.

9. kolo: SK Doksy "B" - SK Stehelčeves
16.10. 2010

    Nabuzeni první výhrou v sezóně jsme chtěli potvrdit zlepšení formy na hřišti Doks, proti kterým se nám tradičně daří. Trenér vyztužil zálohu o Petra Donovala, kterému se letos v útoku vůbec nedaří a do útoku postavil Pavla Donovala. Ten měl svým přehledem přinést klid do koncovky.

    Utkání jsme začali v pohodě, soupeře jsme nepustili do žádné souvislé akce, avšak naše kombinace končily přehuštěném prostoru před vápnem v deseti bránícího soupeře. Ani centry do vápna nevedly k úspěchu, takže za celý první poločas jsme si vypracovali pouze tři šance, které stojí za zmínku.

    V 18.´ z TK ze třiceti metrů nádherně vystřelil Veselý a brankář pouze přihlížel zda míč mířící do šibenice skončí v brance.Stejně jako křižná střela po zemi Pavla Donovala ve 25.´ a hlavička Petra Donovala po bratrově centru míč branku netrefil.

    A tak, jako obvykle, přišel trest za zmařené šance. Poprvé za zápas se dostali domácí blíže k naší brance v 53.´ a názorně nám předvedli, co je to produktivita. Pěkně kopnutý roh na přední tyč propasoval útočník mezi brankářem a tyč hlídajícím Tučkem – 1:0. A z dalšího protiútoku skórovali domácí podruhé. Po sérii drobných chybiček a nešťastných tečí hasil T. Kořínek nebezpečí skluzem, míč se odrazil před branku a jak brankář tak stoper přestali hrát reklamujíc aut. Ve hře se však pokračovalo a dobíhající útočník pohodlně doklepl míč do branky – 2:0.

    Naši hráči i nadále bojovali, drželi míč pod kontrolou a domácí znalí terénu odpovídali nebezpečnými nákopy po větru z kopce. V 64. však měli velké štěstí, když střela T. Kořínka hlavou se odrazila od tyče a míč putoval po brankové čáře.

    Hezkou akci, bohužel pro nás poslední, předvedl Tuček. Naběhl si na centr Pavla Donovala, zasekl si míč kolem obránce a přesnou střelou z velkého vápna snížil na konečných 2:1. Vzhledem k naší velké převaze po celý zápas je to prohra hodně krutá, ovšem pokud si v takovémto zápase vypracujeme tři – čtyři solidnější šance je to žalostně málo.

8. kolo: SK Stehelčeves - SK Hřebeč "B"
9.10. 2010

Nováček soutěže, hřebečská záloha, by za normálních okolností neměla být pro náš celek problém. Po sedmikolovém čekání na vítězství však náš kurz v sázkových kancelářích byl hodně nízký.

Do utkání jsme nastoupili s jednou podstatnou změnou. Do středu zálohy se vrátil Stehlík a do útoku se přesunul přeci jenom pomalejší Pavel Donoval. A změna našemu týmu určitě prospěla. Soupeře jsme zatlačili a během první čtvrthodiny jsme zahrávali tři TK a dva kopy rohové a po druhém z nich T. Kořínek hlavou o decimetry přestřelil.

Soupeř pozorně bránil a snažil se využívat chyby v naší rozehrávce. V 18.´ jsme propad na půlce řešili pouze faulem a následný TK dorážel útočník nad a v 25.´ po našem velkém tlaku po nenápadném protiútoku skončil oblouček za zády Chrustka – 0:1.

Nadále jsme byli lepším týmem, vytvořili jsme si i řadu menších šancí, ale do pořádného zakončení se dostal pouze Pavel Donoval ve 42.´ střelou na dlouhou nohu.

Do druhé půle jsme nastoupili s další změnou. Trenér se vrátil ke staronové stoperské dvojici Keller – T. Kořínek, (Rejdík se přesunul na místo krajního záložníka)  a tím jsme definitivně ovládli střed hřiště. Náš tlak ještě zesílil, po dlouhé minuty jsme nepustili soupeře na naší polovinu a v 63.´ jsme se dočkali vyrovnání. Konečně se probudil náš loni nejlepší střelec Petr Donoval, který na zadní tyči sklepl přetažený rohový kop - 1:1.

A zdálo se, že strhnout vítězství na naši stranu je jen otázkou času. K úspěchu nám však chybělo trochu štěstí (v 68.´ dobře si naběhnuvší Tuček na malém vápně nedosáhl hlavou na Trníkův centr)  a hodně nás brzdila zbrklost v zakončení (v 70.´ potáhl míč  Pavel Donoval po straně a jeho  přihrávka na dva volné hráče skončila v náručí brankáře).

Obrovskou šanci jsme měli v 79.´ Výborně hrající Rejdík nacentroval míč před branku, kde se snažil ve skrumáži v malém vápně dorážet Tuček.

Svoji tutovku však měli i hosté. Naše hodně ofenzivně hrající obrana zapomněla v 87.´ na zadní vrátka a osamoceného střelce vychytal Chrustek. Napravil tím tak chybu ze závěrečných minut v minulém utkání.

Po celý druhý poločas hosté všemožnými způsoby zdržovali hru, rozhodčí se vždy jen významně podíval na hodinky a v po uplynutí řádné hrací doby hostům podtrhl účet a nastavil téměř pět minut, čehož jsme dokonale využili. Po TK Poláčka ve 4.´ prodloužení Tuček v podobné situaci jako v 79.´ zády k brance otočil zápas.

Naše tolik očekávané vítězství bylo naprosto zasloužené, celý zápas jsme Hřebeč jasně přehrávali a především výkon v druhém poločase připomínal výkony z jarní sezóny. Negativem je však výron kotníku M. Kořínka, který si vyžádá minimálně čtrnáctidenní absenci opory zadních řad.

Sestava: Chrustek – T. Kořínek, M. Kořínek, Rejdík, Poláček – Veselý, Stehlík, Tuček, Trník – Pavel Donoval, Petr Donoval

Střídání: 46.´ Keller (Veselý)

             85.´ Leuchter (M. Kořínek)

7. kolo: SK Stehelčeves - Baník Švermov
2.10. 2010

Velice nepříjemný soupeř nás potkal v 7. kole. Úkol, chytit se právě na Švermovu, nebyl jednoduchý a  začátek utkání dával těmto slovům zapravdu. Hosté působili fotbalovějším dojmem a hned v úvodu měli dvě velké šance. Nejprve po centru hlavou přestřelili a v zápětí neobsazený hráč na malém vápně střílel do Chrustkovy náruče.

Postupně jsme však hru vyrovnávali a ve 20.´ si po Tučkově obloučku křížem přes celou branku hosté zhluboka oddechli. Střele předcházelo hezké uvolnění přes obránce. Největší naší šanci zápasu měl v 31.´ Trník, který sám na malém vápně přeloboval branku.

Šance švermovských však bylo více a také vypadaly nebezpečněji. Zmínit je třeba především příležitosti  ve 27.´ - po rychlém protiútoku šla střela z malého vápna vedle, ve 36.´ - na křižnou přihrávku osamocený útočník naštěstí nedosáhl, a ve 41.´ - po ztrátě míče na půlce zakončovali hosté střelou do tyče.

Ve druhém poločase viděli diváci mnohem vyrovnanější průběh než v prvém dějství. Naši, ač se jim zcela zjevně nedařilo, přehrávali Švermov bojovností a větším nasazením. Častěji jsme se dostávali do zakončení a za větší aktivitu jsme si snad i zasloužili jít po několika šancích do vedení. V 55.´ Poláčkův spíše centr skončil na tyči a v 60.´ přehazoval vybíhajícího brankáře Petr Donoval. Oblouček šel jen těsně nad.

Teprve potom si švermovští uvědomili, že by mohli od nás odcestovat s prázdnou a také oni zvýšili nasazení, které jim přineslo dvě velké šance. V 66.´ nechali vyniknout Chrustka po prudké střele k tyči a o 2.´později se míč odrážel v malém vápně z nohy na nohu.

Rozhodující pro stav utkání však nakonec byla až 84.´ Nejprve na jedné straně vyrazil švermovský brankář nepříjemnou skákavku Pavla Donovala a i z protiútoku se po střele z 20m po zemi doprostřed branky Hodně červenal Chrustek – 0:1.

Na odpověď jsme již bohužel nenašli dost hlavně psychických sil a tak i po 7. kole se nám nepodařilo odpoutat se z ostudné poslední příčky v tabulce.

Sestava: Chrustek – T. Kořínek – M. Kořínek, Rejdík, Poláček – Trník, Stehlík, Pavel Donoval, Tuček, Veselý, Petr Donoval

Střídání: 72.´ Keller (Veselý)

6. kolo: Sparta Dřetovice - SK Stehelčeves
25.9. 2010

A máme tady derby. A dokonce derby, ve kterém šlo oběma celkům o hodně. O Černého Petra poslední příčky, kterého jsme určitě chtěli Dřetovicím přenechat, o napravení reputace a posílení sebevědomí, která oba mančafty někde o prázdninách zapomněly.

Úvod utkání se vyvíjel pro naše barvy velice příznivě. Hráli jsme s nasazením, zpřesnili jsme kombinaci a v 10´jsme šli po zásluze do vedení. Rychlou akcí Donovalů jsme rozebrali domácí obranu a Tuček na malém vápně se zakončením neměl problém. Soupeř se osmělil až po čtvrthodině hry. TK ze 20m mířil Chrustkovi rovnou do náruče. Hra se postupně vyrovnávala a obě mužstva měli několik menších příležitostí ke skórování. Hodně blízko ke svému prvnímu gólu v nové sezóně měl kdysi výborný střelec Petr Donoval, hezký centr Veselého však poslal vedle.

Chléb se lámal ve 24´. Střela Pavla Donovala trefila ruku bránícího hráče a výborný rozhodčí Tomšů nezaváhal ani na vteřinu a ukázal na značku pokutového kopu. Hodně si po vstřeleném gólu věřil Tuček, zmocnil se míče a nepustil k exekuci tradiční trochu váhající střelce. Jeho střela však trefila pouze břevno dřetovické svatyně.

Neproměněná penalta změnila obraz hry. Domácí hodně ožili a až do konce poločasu byli lepším týmem. V 35´ dokonce dopravili míč za Chrustkova záda, střílející hráč byl však snad ve dvoumetrovém ofsajdu. Domácí pomezní p. Sláma bez začervenání ukazoval na střed, hlavní naštěstí vše viděl a branku neuznal.

Do druhé půle jsme vstoupili mnohem lépe, byli jsme rychlejší, tvořivější a naše hra vypadala celkem fotbalově. Dřetovice spoléhaly hlavně na dlouhého Haugeho, na kterého nakopávali většinu míčů. Toho však naše obrana dobře střežila a moc ho do hry nepustila. Paradoxně však skórovali oni. Snad jediná jejich příležitost v druhém poločase přišla již ve 49´. TK z 25m se sklouzl po mokrém trávníku a zapadl přesně k tyči – 1:1.

Zbytek utkání se odehrával především na půlce soupeře, bohužel veškeré naše kombinace končily před pokutovým územím a branku domácích jsme prakticky neohrozili. Vyjímkou byla 78´. To se do zakončení dostal hodně se snažící Tuček. Jeho snahu obstřelit brankáře však Tintěra skvěle zlikvidoval.

Ani po šesti kolech jsme se tak nedočkali vítězství, i když tentokrát by nám výhra slušela, protože jsme byli většinu utkání lepším týmem. K zamyšlení je, že ve čtyřech utkáních jsme vedli, jednou dokonce o dva góly, nejsme však schopni vítězství dotáhnout až do konce.

Sestava: Chrustek – T. Kořínek – M. Kořínek, Rejdík, Poláček – Stehlík, Tuček, Pavel Donoval, Trník – Petr Donoval, Veselý

 

5. kolo: SK Stehelčeves - SK Vinařice
18.9. 2010

Poslední příčka, na které jsme se octli po 4. kole měl být budíčkem proti vloni o udržení dlouho bojujícím Vinařicím. Ti však, podobně jako Běleč, mají v letošní sezóně trochu jinou fazónu a jsou zatím velkým překvapením soutěže. Přesto jsme v utkání byli favorité my, protože i náš celek má na to hrát v horní polovině tabulky.

Utkání začalo oboustranně opatrně a trochu vzruchu přinesla pouze skákavá střela z dálky, kterou Chrustek zkrotil jen s problémy (7´). Do první velké šance jsme se dostali my po TK téměř od rohového praporku v 17´. T. Kořínek se opět předvedl jako vynikající hlavičkář avšak jeho střela mířila nad. A po velké šanci jsme tradičně z protiútoku inkasovali. Centr obloučkem přes brankáře hlavičkoval do prázdné brány nejmenší hráč soupeře. A než jsme se oklepali, prohrávali jsme z téměř totožné akce tentokrát po TK 0:2.

Nedá se říci, že by naši hráči nebojovali, naopak, snaha hrát byla patrná na všech, ale hra oproti vinařickým  byla těžkopádná a křečovitá. Množství dopředu nakopnutých míčů se odráželo od obrany soupeře jako od zdi a v kombinaci nás brzdily zkažené přihrávky. Pokud se nám však podařilo zakombinovat, obrana hostů měla velké problémy. Ve 41´ nás vrátila do utkání „dřetovická“ spolupráce. Roh Poláčka dorazil z malého vápna Trník – 1:2.

Do druhé půle jsme vtrhli s odhodláním porvat se o výsledek nejenom se soupeřem, ale především sami se sebou a první dvacetiminutovku nám to celkem vycházelo. V 55´ střela veselého z první šla vedle, a tak k vyrovnání nám pomohli hosté sami. Po trochu nesmyslném faulu v 62´ na Petra Donovala proměnil se štěstím PK Poláček – 2:2 a o tři minuty později jsme dokonce šli do vedení. A opět po spolupráci našich Dřetováků – po TK Poláčka napral Trník míč nekompromisně pod vinkl Detvianského.

Jenže z vedení jsme se radovali pouze 2´. Jako dobří hostitelé jsme vrátili také zbytečným faulem vinařickým penaltu. S bodem jsme se však spokojit nechtěi a nadále jsme se tlačili dopředu a něli i několik nadějných šancí.  Ovšem v 75´ o utkání rozhodla střela z 25m, která podklouzla Chrustkovi pod tělěm.

Sestava: Chrustek – T. Kořínek – M. Kořínek, Keller, Poláček – Trník, Tuček, Pavel Donoval, Stehlík – Veselý, Petr Donoval

Střídání:  75´ Ševčík (Keller)

4. kolo: Unhošť - SK Stehelčeves
11.9. 2010

V utkání 4. kola byli unhošťští  jednoznačnými favority. Do sezóny vstoupili suverénně a jejich posílený tým je největším favoritem celé soutěže. Oproti tomu náš vstup do sezóny není zrovna přesvědčivý. Všichni si však pamatujeme na jaro, kdy jsme v Unhošti překvapivě bodovali.

I začátek utkání pro nás vyzněl optimisticky, domácí sice měli míč mnohem častěji v držení, naše obrana však soustředěně bránila a rychlými protiútoky jsme se udržovali obranu soupeře v pohotovosti. Solidní akci jsme měli v 11´, kdy Tuček založil akci po levé straně, kterou Petr D.onoval zakončoval střelou z úhlu.

Ovšem Unhošť má zkušený tým a prakticky první naše zaváhání potrestali. V 15´ po rohu neobsazený hráč hlavičkoval do prázdné branky – 1:0. Blízko skórování byli také v 19´ po závaru před naší brankou a ve 23´ po pro nás typické chybě, kdy místo naší akce jde soupeř po naší  špatné rozehrávce do otevřené obrany (tentokrát to byl TK rozehraný na soupeřovy kopačky a brejk skončil střelou z velkého vápna těsně vedle).

Ve druhé polovině prvního dějství jsme domácím slušně sekundovali a byl k vidění celkem pohledný fotbal. A přišly i naše šance. V 36´zahrozil T. Kořínek po dobře kopnutém rohu, když nekompromisně vlétl do skrumáže a jen těsně minul míč a také sražená Tučkova střela ve 40´po centru Veselého stojí za zaznamenání. Domácí mohli zvýšit vedení v 39´. Jejich rychlý útočník prošel napříč celým vápnem a dobře vyběhnuvší Táborský míč vyrazil nohou.

Rozhodující pro celé utkání byla poslední minuta prvního poločasu. Nejprve opět po našem rohu dorážel Stehlík ve velmi nadějné pozici vedle a z protiútoku po chybě v naší rozehrávce se útočník zbavil kličkou i Táborského a zavěsil do prázdné branky.

Hned úvodní akci druhého poločasu zakončovali domácí střelou z 30 m do tyče, kterou Táborský podcenil. Zdramatizovat utkání jsme mohli v 53´po rychlém protiútoku Havláta, Tuček však mířil do náručí brankáře a když jsme v 68´ po další z neuvěřitelných chyb z dílny našich brankářů dostali třetí gól, bylo utkání definitivně rozhodnuto. Zkorigovat výsledek  mohl ještě aktivní Tuček v 83´ který se kličkou zbavil obránce, ale na pořádnou střelu mu již nezbyla síla.  Unhošť byla jednoznačně lepší, nadále si vytvářela šance a v závěrečných minutách ještě zvýšila na 4:0.

Sestava: Táborský – T. Kořínek – M. Kořínek, Keller, Rejdík – Tuček, Stehlík, Pavel Donoval, Havlát – Petr Donoval, Veselý

Střídání: 65´Ševčík (Havlát)

3. kolo: SK Stehelčeves - FC Slavoj Kladno
4.9. 2010

Ve třetím kole nás čekal nevyzpytatelný soupeř – Slavoj Kladno. Od sestupu z OP se marně snaží dostat se zpět mezi okresní elitu, neukázněný tým kolem ještě neukázněnějšího trenéra však většinou hraje pod možnosti kádru tohoto kdysi slavného oddílu.

Soupeř měl od začátku utkání míč více na kopačkách než my, ovšem vůbec se nedostával do zakončení, naopak naše kontry byly hodně nebezpečné a prakticky každá naše akce, především ty po standardních situacích, končila šancí. Již ve 4´ po TK M. Kořínka vyhrál Stehlík souboj o vysoký balón s maličkým brankářem hostů, oblouček z Jirkovy hlavy přeskočil přes břevno. V 15´ rychlý protiútok po ose Poláček – Pavel Donoval – Petr Donoval výborným zákrokem brankář zlikvidoval a v 18´ jsme šli do vedení. Po rohu se trefil hlavou Tomáš  Kořínek -  1:0.

Teprve v 19´ se Slavoj dostal do vážnějšího zakončení, Chrustek výborně vyběhl proti z úhlu střílejícímu útočníkovi.

Ve 27´ po další naší rychlé akci se k zakončení na malém vápně chystal Veselý a obránce mu ze zadu zablokoval nohu. Následný PK s přehledem proměnil Poláček – 2:0. Zvýšit vedení mohli ještě Petr Donoval a Veselý, brankář Slavoje byl však výborný.

A tak před koncem poločasu přišel trest. Po nenápadné akci zatáhl útočník přes Poláčka k lajně a přesnou přihrávkou pod sebe vybídl svého kolegu ke snížení -  2:1.

Druhý poločas začal podobně jako první soubojem Stehlíka s brankářem, bohužel, se stejným efektem. Hosté však byli mnohem nebezpečnější a pouze výborný obranný zákrok nejlepšího našeho hráče v tomto utkání Tomáše Kořínka nás zachránil od vyrovnání, když soupeř postupoval na naši bránu ve třech proti našemu osamocenému stoperovi.

Utkání jako téměř pokaždé zpestřil pan rozhodčí Kohler, když vykázal asistenta trenéra Slavoje ze hřiště. Následná strkačka mezi diváky se dostala i do titulku okresního tisku.

Po půlhodině hry začal tlak soupeře slábnout a zdálo se, že utkání dovedeme do vítězného konce. Ve 85´ však přišel pro nás hodně nešťastný okamžik. Soupeřův záložník, nevěda co s míčem, vystřelil z 35m a částečně zblokovaná střela zapadla obloukem přes špatně postaveného Chrustka pod břevno – 2:2.

V závěru utkání měly oba celky ještě po jedné slibné akci, obě střely hlavou však šly nad (v našem provedení T. Kořínek po TK), a tak utkání skončilo spravedlivou remízou.

Sestava: Chrustek – T. Kořínek – M. Kořínek, Rejdík, Poláček – Stehlík, Pavel Donoval, Tuček, Veselý – Keller, Petr Donoval

Střídání: 55´ Havlát (Tuček)

             77´ Skořepa (Keller)

2. kolo: Baník Stochov "B" - SK Stehelčeves
29.8. 2010

Po nevydařené premiéře jsme si chtěli napravit reputaci  proti stochovskému béčku. To sice v úvodním kole vysoko prohrálo v Dřetovicích, ale v domácím prostředí  většinou nastupují posíleni o hráče z A-mužstva. A nejinak tomu bylo i v tomto utkání.

Přesto jsme na soupeře vtrhli ve velkém stylu a domácí nevěděli, kde jim hlava stojí. Důrazné napadání již při rozehrávce obránců, a hlavně rychlá  kombinace vedla již ve 4´ k našemu vedení. Po TK Tučka otevřel skóre Veselý. Ovšem hned první útok soupeře vedl k vyrovnání. Rychlonohý záložník se přehnal přes Stehlíka, jehož v rychlosti hodně limituje natažené tříslo, a jeho centr ze strany našel hlavu neobsazeného spoluhráče na malém vápně - 1:1.

Po vyrovnávacím gólu začal Stochov postupně hru vyrovnávat díky důslednějšímu obsazování našich ofenzivních hráčů, především se soustředili na výborně hrajícího Veselého, který se opět zapojil do přípravy, ve které patřil mezi naše nejlepší (pokud zapracuje na fyzičce, bude díky kolektivnějšímu přístupu ke hře minimálně rovnocennou náhradou za Hafenrichtera).

Naši však byli i nadále lepším týmem a také častěji jsme se dostávali do zakončení. V 10´ vlétl Havlát do malého vápna a jeho střela hlavou po centru Petra Donovala jen těsně minula branku. V 19´ po závaru po rohovém kopu se dobře zorientoval do staré formy se vracející Tuček a střelou k tyči překonal domácího brankáře – 1:2.

Hodně vzruchu přinesla 35´ - nejprve domácí brankář sebral na poslední chvíli  míč z hlavy Petra Donovala a protiútok, který byl jak přes kopírák před naším obdrženým gólem, chytil do náruče lépe postavený Táborský. Vedení jsme však neudrželi a třetí protiútok podle známého scénáře ve 38´ vedl k vyrovnání – 2:2.

Podobně jako v prvním poločase jsme na začátku druhého zatlačili domácí k jejich velkému vápnu a po kombinaci zakončoval prudkou přízemní střelou z 25m Veselý do tyče. Jenže to bylo na dlouhé minuty z naší strany vše. Zatímco my jsme ihned po získání míče hledali bez potřebné mezihry dobře pokryté útočníky, soupeř začal kombinovat ve středu hřiště a krátkými přihrávkami rozebíral naší defenzivu.  Několikrát při nás stálo velké štěstí (v 71´ Tuček po rohu vykopával z brankové čáry), a tak logicky a zaslouženě  šli domácí v 77´ do vedení, byť po velké chybě Táborského, který vyběhl na penaltu na polovysoký centr a útočník se kolem něj s přehledem otočil a střílel do prázdné branky – 3:2.

Co nám v tomto utkání naštěstí nechybělo, byla velká bojovnost, a tak obdržený gól byl spíše vzpruhou. Domácí, pod vidinou blížícího se konce zápasu, se více zatáhli a snažili se ubránit tři body, což se jim nakonec vymstilo. V 83´ Veselý hlavou netrefil odkrytou šibenici, ale o minutu později jsme se přeci jenom radovali z vyrovnání. Po výkopu od naší branky proskákal míč za obranu (velkou zásluhu na tom měl Pavel Donoval, který ve výskoku čistě odblokoval soupeře) a Trník zakončil své sólo obstřelením brankáře - 3.3.

Samotný závěr utkání přinesl pěknou fotbalovou podívanou. Obě mužstva se sympaticky namísto udržování remízy  snažila strhnout vítězství na svou stranu, a tak se hráči dočkali i pochvaly výborného rozhodčího Najmana, který shrnul utkání slovy: „Konečně jsem viděl utkání, které mělo náboj.“

SESTAVA: Táborský – Keller – M. Kořínek, T.Kořínek, Havlát – Stehlík, Tuček, Pavel Donoval, Trník – Veselý, Petr Donoval

STŘÍDÁNÍ: 72´ Dobrý (Stehlík)

1. kolo: SK Stehelčeves - SK Běleč
21.8. 2010

    Nepříjemný soupeř nás čekal na úvod nového soutěžního ročníku. Běleč  měla výborné jaro, ale po zdařilé přípravě (dvě vítězství a dvě těsné prohry s účastníky OP) jsme věřili v úspěch. Ovšem opět se potvrdilo, že po zdařilé generálce přichází špatná premiéra.

    Do první šance utkání se sice dostal v útoku hrající Keller, pak však převzal otěže zápasu soupeř a Chrustek se měl co ohánět. Vyznamenal se v 18´ - po rohu zlikvidoval dvě těžké střely, první z bezprostřední vzdálenosti.  Ve 20´ již přišla pohroma. Pochybné přihrávce na půlce přišla rychlá přihrávka za obranu a útočník hostů nadvakrát Chrustka překonal – 0:1

    I nadále byl soupeř lepší a hlavně mnohem nebezpečnější před brankou. Jen díky Chrustkovi se vedení soupeře nezvýšilo. Hlavně ve 25´ náš brankář napravil drobné zaváhání při obdržené brance.

    Teprve po půlhodině hry jsme se probudili také my . Hezkou kombinací jsme přenesli hru přes celé hřiště a Pavel D. přesnou přihrávkou vyslal Kellera do jeho druhé šance. Střela jen těsně minula branku.  Největší naší šanci utkání spálil Keller ve 43´. Po rychlém protiútoku zatáhl Stehlík až k brankové čáře a zpětnou přihrávku mu posadil míč na hlavu. Usměrněný míč do protipohybu brankáře lízal tyč soupeřovy branky.

    Druhý poločas jsme začali podstatně lépe než první a soupeře jsme dlouhé minuty nepustili před naši bránu, ovšem tlak to byl značně jalový a až na několik vyjímek jsme si nevytvořili pořádnou šanci, o zakončení nemluvě.  V 55´ ani napočtvrté nepřekonal dobře vyběhnuvšího brankáře Keller, Střela Tučka z 25m v 64´ mířila nad a v 78´ Stehlík v hodně nadějné pozici hlavičkoval vedle.  A tak když hosté v 80´ dotlačili po rohu míč do naší branky podruhé, bylo o  utkání rozhodnuto.  Zkorigovat mohl těsně před koncem Rejdík hezkou střelou z první, ani on však branku netrefil.

 

Sestava: Chrustek  - Kořínek T. – Kořínek M., Rejdík, Poláček - Stehlík, Tuček, Pavel Donoval, Havlát - Keller, Petr Donoval        

Střídání: 66´ Táborský (zraněný Chrustek)

             80´ Dobrý (Keller)